bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Vandr krajem Přerovského povstání

Pod záštitou primátora města Přerova se každoročně na konci dubna scházejí vyznavači putování či cykloturistiky po městských památkách i okolní přírodě k celodennímu pochodu připomínajícímu hrdinný boj občanů města Přerova proti nacistické zvůli při povstání vypuknuvšímu první květnový den roku 1945.

Hradby, Přerov, zdroj: http://www.prerov.eu

Vybrat si můžete typ trasy, speciální okruhy s rozličnou náročností jsou pro pěší i pro cyklisty. Cesta povede Lověšicemi, Švédskými Šancemi, Kozlovicemi a samozřejmě i Přerovem samotným. Milovníci cykloturistiky si pak mohou stanovit trasu o délce 40, 60 či 110 kilometrů. Připravena je i tzv. rodinná pohodovka měřící méně než 10 kilometrů. Za svou účast obdrží každý ze závodníků pamětní list a může se zúčastnit i bezplatné tomboly o zajímavé ceny. V cíli pak čeká tradiční krajánkovské občerstvení (v podobě krajíce chleba se sádlem) pro každého zájemce z řad účastníků.

Přerovský vandr 26. 4. 2014
Muzeum Komenského v Přerově
Horní náměstí 7
www.vhtprerov.cz
+420 774 931 725

Headline foto: http://www.prerov.eu

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts