Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Každá kráva má svou knihu. A vy?

Projekt I kráva má svou knihu je multižánrovým festivalem na podporu četby a knihoven probíhající v centru Brna, který vznikl na půdě Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Jedná se o realizaci myšlenky důmyslně rozmístěných zákoutí knihovniček (jejichž obsah se bude vždy vztahovat ke konkrétním místům Brna) a na jeho realizacise podílí studenti této instituce ve spolupráci se členy o. s. Kulturárium.

V rámci programu se můžete nerušeně začíst do poutavých knih v parcích a kavárnách, kde budou rozmístěny „kraví“ knihovničky. Zde bude probíhat také doprovodný program v podobě divadelních představení, hudebních vystoupení, freezingů, happeningů a performancí. Ve vybraných kavárnách, kabaretech a galeriích se můžete zaposlouchat do čtení známých autorů či zhlédnout originální umělecké instalace. Svoji tvořivost a mozkové závity procvičíte na workshopech a přednáškách zaměřených na ilustrace, design, překladatelství, vazbu i elektronické knihy.Bude to pastva pro všechny milovníky knih a kultury,“ uvádí k projektu pořadatelé.

Jednotlivé putovní knihovničky budou otevřeny od 10:00 do 18:00 hodin na těchto místech: Denisovy sady, Obilní trh, Špilberk, Tyršův sad, Moravská zemská knihovna v Brně, Otevřená zahrada Nadace Partnerství, Janáčkova akademie múzických umění a Ústřední knihovna Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Podrobný rozpis programu a zajímavosti ohledně aktuálních příprav naleznete na facebooku akce nebo na oficiálních stránkách http://ikravamasvouknihu.cz.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts