bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Das Filmfest — každý si vybere

Již po deváté se v Praze a v Brně v říjnu uskuteční přehlídka kinematografie německy mluvících zemí. Das Filmfest do České republiky přináší to nejlepší a nejzajímavější z tvorby německých, rakouských a švýcarských filmařů. Z velkého množství snímků si vybere opravdu každý, pro diváky jsou připraveny filmové adaptace, ať už populárních klasik či knižních novinek.

Diváci se nemusí bát, že by filmům nerozuměli. Přestože jsou všechny promítány v originále, běží s českými (někdy i anglickými) titulky. Neváhejte tedy a dostavte se ve dnech 15. až 19. října do Prahy do kin Lucerna a Atlas, do Brna pak do kin Scala a Art ve dnech 20. až 23. října. Předprodej vstupenek začíná již 1. října a více se o něm i o samotném Das Filmfestu dozvíte na stránkách www.dasfilmfest.cz či na facebookové stránce www.facebook.com/dasfilmfest.

Přestože je nabídka snímků široká a skýtá mnoho kvalitních německy mluvených filmů, již teď se podle popularity v ostatních zemích dá předpokládat, která promítání budou přitahovat největší pozornost. Jedním z nich je filmové zpracování nedokončeného románu Franze Kafky Zámek. Tohoto nelehkého úkolu se zhostil rakouský oscarový režisér Michael Haneke, jemuž se také věnuje jedna z festivalových sekcí RETROSPEKTIVE: HANEKE.

Skvělou podívanou slibuje snímek Noční vlak do Lisabonu, což je zdařilá adaptace stejnojmenného švýcarského bestselleru od Pascala Merciera. Pokud tedy chcete zhlédnout strhující příběh o tom, jak se dá z ničeho nic změnit život, pokud tomu v daný okamžik věříme, neváhejte a zajděte se podívat právě na tento film s kvalitním mezinárodním obsazením.

Velmi populární prvotina rakouského spisovatele Thomase Willmanna Temné údolí je předlohou pro filmový snímek vídeňského režiséra Andrease Prochasky. Příběh o mužské mstě a moci, který se navíc odehrává v zapadlé horské vesnici, přímo vybízí k tomu, aby se režisér nechal inspirovat nejznámějším westernem Tenkrát na západě. Jak připodobnění dopadlo, se můžete dozvědět při promítání, kterého se zúčastní představitelka hlavní role Paula Beer. Mnohé o kvalitě filmu může navíc prozradit počet cen, kterými byl ověnčen.

Za zmínku stojí také film Na svahu pojednávající o lásce, mezilidských vztazích, vášni či rozpolcenosti. Zpracování tohoto stejnojmenného knižního bestselleru Marcuse Warnera z roku 2004 má na svědomí švýcarský režisér Markus Imboden.

Milovníky dokumentární tvorby mohou zaujmout snímky o aktuálních tématech. Dokument Moskevské procesy pojednává o procesech s Pussy Riot a dalšími ruskými umělci.

Jak už to tak u spojení české a německé kultury bývá, nevyhneme se ani tématu druhé světové války, tentokrát konkrétně v dokumentárním snímku Brundibár o slavné dětské opeře spjaté s Terezínem.