Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Vaříme pokrmy z Ulice

Neskákejte pro kbelík na odpadky, žádný sběr darů civilizace skrytých v kontejnerech se nechystá. Naopak – nakladatelství Fragment vydává u příležitosti desáté sezóny vysílání seriálu Ulice unikátní kuchařku oblíbených receptů seriálových hrdinů i jejich představitelů.

„Máte chuť vyzkoušet něco z české klasiky podle Hejlových a jako dezert upéct třeba některou ze sladkých dobrot z pekařství Vilmy Nyklové? Nebo chcete konečně ochutnat jednu z proslulých specialit z hospody ‘U Henryho’?“ prozkoumává diváckou komunitu anotace ke knize. Kuchařská sbírka Ulice vaří s Vámi vychází 5. listopadu 2014, objednávat si ji ale můžete již s třídenním předstihem.

Televize Nova začala jeden z prvních českých nekonečných seriálů s jednoduchým názvem Ulice vysílat 5. září 2005. Fanklub seriálu (www.fanclub-ulice.cz ) jej označuje doslova za první českou denní televizní „mýdlovou operu“. Myšlenka prostředí je geniálně jednoduchá: děj se odehrává v ulici, kde se vlastně nevyskytuje nic neobvyklého – pár obytných domů, večerka (později pekařství), kadeřnictví, nějaká ta dílnička. Zmiňovaný fanclub také uvádí: „Předlohou pro seriál TV Nova Ulice byl německý seriál stanice ARD Lindenstrasse z roku 1985. Není náhodou, že charaktery postav, rozložení kulis, a dokonce i úvodní znělka Ulice jsou velmi podobné německému originálu.“ Bez ohledu na to, odkud se myšlenka seriálu vzala, je třeba říct, že se pevně usadila v podvečerním vysílacím čase před hlavním zpravodajstvím.

Ocenění však seriál nezískává jen počtem diváků. Již od počátku získává ocenění TýTý (naposled za rok 2013 jako 2. seriál roku, 2. herec roku – Rudolf Hrušínský a 4.–5. herečka roku – Hana Maciuchová). Perličkou na závěr budiž úspěchy seriálové kadeřnice Simony (herečky Pavly Tomicové) v roce 2013, a to v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon (ocenění na Grand festivalu smíchu) a také ocenění Herecká osobnost (Hradecká múza).

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts