bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Loom Band kam se podíváš

Každá generace má svůj fenomén – ať už jsou to známky, céčka, bavlnkové náramky přátelství, tamagotchi, přívěsky upletené z bužírek nebo současný trend drobných barevných gumiček. Gumičkové náramky Loom band, nápad Cheonga Choona, se staly materiálem pro jednoduché moderní náramky. Pokud byste ale chtěli tvořit s větším rozletem a nebýt přitom přilepeni na obrazovku monitoru, je na světě i odborná literatura: Loom band od autorské dvojky Kat Robertsová a Tessa Sillars-Powellová.

V knize najdete 60 návodů na nejrůznější ozdoby (náramky, náušnice, prsteny či perlový náhrdelník), dekorace předmětů (designový prvek brýle, pohodlný návlek na tužku, karnevalová kočičí ouška na čelenku) a přívěsky v roztodivných tvarech zvířátek nebo ovoce.

Úvodní stránky se krátce věnují pracovním pomůckám a zaučení, kterak provádět počáteční uzly nebo pracovat na ministavu, který pomáhá s vytvářením vzorů a usnadňuje držení gumiček při výrobě složitějších kousků. Za nimi je prozíravě umístěná obrázková tabulka s jednotlivými výrobky. Návody na jejich výrobu jsou tematicky rozděleny do šesti kapitol: úžasné náramky, oslnivé prsteny, zábavné doplňky, talismany pro štěstí a slavnostní příležitosti.

Loom band fyzickým zpracováním zapadnou do moderní knihovničky s oddělením knížek plných kreativních nápadů. Jsou menšího formátu (x cm) a díky měkké vazbě z křídového papíru jsou lehčí, aniž by ztratily šanci odolat různým nehodám během tvoření. Ačkoli s gumičkami toho moc neriskujete. Potřebovat budete jen pár věcí. Maličký stav, který snadno koupíte nebo vyrobíte, háček a samozřejmě trochu toho času, trpělivosti a šikovnosti. A hlavní věc: stavební materiál.

Gumičky dneska koupíte takřka kdekoli od drobných obchodníků se smíšeným zbožím, výtvarných potřeb, papírnictví či galanterií až po trafiky. Při jejich výběru si ale dejte pozor na kvalitu. Během pátrání na internetu totiž můžete narazit na varovné články o možnostech poškození zdraví. Společnost Arnika provedla bezpečnostní měření a zjistila, že nebezpečné kovy neobsahovaly samotné gumičky, ale z nich vyrobené produkty. Nejnovější zprávy, proto potvrzují, že můžete s klidným srdcem tvořit a podporovat v tom své děti (http://arnika.org/bezpecne-gumicky-loom-bands-pod-stromecek-pomuze-vybrat-gumickovy-radce). V knize pak najdete tip na stránky cmelicek.cz, která se gumičkám věnuje do hloubky a nabízí všechny možné komponenty a inspirace.

Osobně jsem knihu zvolila především jako dárek pro devítiletou neteř, která náramky vyrábí už pár měsíců. Spoustu návodů (včetně videa) samozřejmě najdete i na internetu, v samotné knize je např. doporučen odkaz na adresu www.rainbowloom-original.cz/. Protože se mi nedařilo použít ukázku z jejich stránek, zvolila jsem návod uživatelky SaraBeautyCorner. kdo by tedy ocenil knížku? Nezbývá než ji doporučit například podobně postiženým jedincům jako jsem já. Těm, kteří se při výrobě čehokoli (od receptů až po drátkování) raději obrací na přenosné papírové knížky, než aby tiskli nos k obrazovce, protože potřebují mít kolem sebe nějakou tu zvukovou kulisu hudby či sledovaného seriálu a debatit s přáteli.

Loom band Gumičky

Kat Robertsová a Tessa Sillars-Powellová

Metafora, 2014

128 s.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts