Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Noc v muzeu: Tajemství hrobky

V newyorském přírodovědném muzeu ožívají každou noc muzejní exponáty. Jsou mezi nimi americký prezident Theodore Roosevelt (Robin Williams), faraón Ahkmenrah (Rami Malek), hunský vládce Attila (Patrick Gallagher), kovboj Jedediah (Owen Wilson), římský centurion Octavius (Steve Coogan), tlupa neandertálců, opička Dexter (Crystal the Monkey) a také kostra tyranosaura. Všechny má na starost noční hlídač Larry (Ben Stiller). Problém nastává ve chvíli, kdy se začnou někteří chovat zcela nečekaně a časem voskovatí.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky CinemArt

Noc v muzeu: Tajemství hrobky
CinemArt

Za kouzlem i za jeho slábnutím je korodující zlatá deska z faraónské hrobky. Tak nějak začíná zelenat, jako by byla spíš z mědi, nebo mosazi. Ale jsme mezi kouzly, tak proč by nemohlo zlato rezavět, že? Jak zachránit zlatou desku, ví jen otec Ahkmenraha, faraón Merenkahre (Ben Kingsley). Ten je ale vystaven až v egyptských sbírkách Britského muzea v Londýně. Proto nezbývá, než aby se Larry se svými přáteli vydal do Londýna a kouzelnou tabulku s pomocí faraóna společně zachránili. V londýnském muzeu ale musí čelit různým nebezpečným exponátům a vybojovat s nimi vítězný boj. Spřátelí se rytířem Lancelotem a s noční hlídačkou Tilly (Rebel Wilsonová). Nakonec se setkají i s faraónem — jak to dopadne, nebudu prozrazovat.


Takhle by se mohlo zdát, že jde o přinejmenším dobrou zábavu na nedělní odpoledne pro rodiny s dětmi. Bohužel není tomu tak. Najdeme zde sice občas nějaký ten zárodek nápadu, či originální vtip — jako například souboj na schodišti ve známém Escherově obraze, nebo faraonovo „Mám rád Židy, měl jsem jich 40 000″, ale to je tak všechno. Film nezachránil ani podle všeho velkorysý rozpočet, ani herecké osobnosti, ani spousta drahých triků. Nedovíte se téměř nic o jednotlivých postavách, o historii, o Londýně, o New Yorku, o ničem. Mnoho dialogů je nudných a zbytečných, u některých mi padala hlava, což mluví samo za sebe. Všichni animovaně i neanimovaně běhali, skákali, smáli se, plakali, žvanili, ale nějak to prostě nefungovalo. Až na jednu nebo dvě výjimky jsem se nezasmál. Nuda, šeď i nějaká ta standardní moudra s dojemnými předvídatelnými scénkami.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky
Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný
USA, 2014, 89 min
Režie: Shawn Levy
Scénář: David Guion, Michael Handelman
Kamera: Guillermo Navarro
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Ben Stiller, Rebel Wilson, Robin Williams, Ben Kingsley, Dan Stevens, Owen Wilson, Rami Malek, Mickey Rooney, Dick Van Dyke, Ricky Gervais, Skyler Gisondo, Mizuo Peck, Anjali Jay, Brennan Elliott, Matthew Harrison, Hugh O’Brien, Steve Coogan

Petr Vít

Jsem nyní nepracující důchodce, užívající si zbytku života, příležitostný webmaster, profesí správce IT, duší hudebník. Co mám rád, možná poznáte z mých recenzí...

More Posts

Follow Me:
Facebook