Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Vraždy v kruhu – nový detektivní seriál s Ivanem Trojanem

Zdroj obrázků: Ceskatelevize.cz

Již na začátku příštího roku se mohou diváci České televize těšit na velice zajímavý detektivní seriál v hlavní roli s Ivanem Trojanem a Richardem Krajčem. Jeho slibnou předzvěstí se stala i knižní předloha s názvem Muž na dně, kterou napsala oblíbená autorka Iva Procházková.

Kniha k novému seriálu vyšla v nakladatelství Paseka a odehrává se dva roky před dějovou linií seriálu. Seznámíte se v ní s budoucím majorem (prozatím vrchním vyšetřovatelem) Mariánem Holinou, kterého si zahraje herec Ivan Trojan. Nebude chybět ani policejní vyšetřovatel Rosťa, který se bohužel později ocitne na vozíku. Jeho roli si střihne herec a muzikant Richard Krajčo. Už kniha si získala mnoho fanoušků a mnozí ji srovnávají s nejlepšími severskými detektivkami. Takhle daleko se zatím neodhodlám zacházet, protože severská krimi je opravdu dost specifická a kvalitní. Přestože u nás vznikají zajímavé detektivní seriály i filmy, velice často je vidět nedostatek peněz, zkušeností i kvalitních kulis.

Richard Krajčo

Richard Krajčo

Pro začátek několik informací. Seriál by měl mít dvanáct dílů a podle České televize se řadí k detektivkám klasického společensko-psychologického charakteru. Nebude se jednat o žádný akční trhák, rozhodně neočekávejte příliš mnoho stříleček. Po vzoru již zmiňovaných severských krimi by měla být především důkladně zpracována hlavní postava majora Holiny. Vedle něj se objeví i Richard Krajčo (Rosťa Bor), Marek Němec (poručík Diviš Mrštík) nebo Hana Vagnerová (Rosťova manželka Sabina). Režisérem je Ivan Pokorný, který v tomto oboru rozhodně není žádný začátečník. V minulosti spolupracoval na seriálech Kriminálka Anděl či Expozitura, takže má velice dobrou průpravu. A o čem jeho nový seriál bude?

Major Holina je padesátiletý policista pracující pro mordpartu. Je uznávaný zejména díky svým výborným výsledkům. Celý seriál bude postavený na vraždách, které jsou propletené se znameními zvěrokruhu. V praxi to znamená, že bude celkem dvanáct mordů. Každý z nich bude pojatý podle charakteristických vlastností určitých znamení. Zajímavá myšlenka. V tuhle chvíli už jen záleží na tom, zda ji tvůrci dokážou dobře rozvést. U vyšetřování bude přítomen i další policista Rosťa a jeho manželka Sabina. Ta je shodou okolností astroložkou. První díly by se měly odehrávat v Praze a Středočeském kraji.

Již popis nám dává vědět, že se v rámci seriály můžeme těšit na tajemné a záhadné případy. Výborné herecké obsazení, skvělá předloha i zkušený režisér by mohli vytvořit velice kvalitní detektivku. Vše tomu zatím nasvědčuje a nezbývá než si počkat na leden. Právě v tomto měsíci by měla mít premiéru.