Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Hana Hindráková: Psaní mě prostě velmi baví

23. února se na pultech knihkupectví objeví další kniha s africkou tematikou od trutnovské rodačky Hany Hindrákové. Titul nese příznačný název „Očarovaná“. Kde nás děj románu zavede, kdo je jeho hlavní hrdina, odkud čerpala autorka inspiraci a mnoho více se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.

Vaše knihy patří k oblíbeným a čtenáři se shodují, že vyprávíte románové příběhy neobyčejně poutavě a zajímavě. Do jakého světa vstoupí ve vaší nové knize Očarovaná? O čem je děj této knihy, která vyjde v únoru?

Očarovaná vypráví o Kateřině, která odlétá do Keni čerpat inspiraci pro nový román. Jenže uvidí něco, co neměla, a tím nad sebou vynese rozsudek smrti. Sandra tuší, že se sestře přihodilo něco zlého. Vydá se na stejně nebezpečnou cestu a upadne do pasti kmenových tabu, kouzelných rituálů a mocných kleteb…

Čtenáře by jistě zajímalo, co (kdo) bylo hlavním podnětem k sepsání této knihy? Vzpomínáte si, co bylo prvním impulsem?

Bylo to před dvěma lety na pražském knižním veletrhu. Dostal se mi tam do ruky cestopis o čarodějnictví a napadlo mě, že by to bylo výborné téma pro román. A tak jsem ho začala psát.

Co chcete, aby kniha čtenářům přinesla?

Přála bych si, aby čtenáři strávili nad knihou příjemný čas a aby jim na konci bylo líto, že už knihu dočetli. Také budu moc ráda, když kniha podpoří lidi, jejichž blízcí mají problém s alkoholovou závislostí.

Jsou postavy Kateřiny a Sandry inspirované někým, koho znáte? Mají něco z vás?

Obě tyto postavy jsou smyšlené. Pocity, které zažívají, když nemohou pomoct otci, který je závislý na alkoholu, mají ze mě. Při psaní knihy se bohužel tento problém objevil u lidí z mého blízkého okolí a jediné, co jsem mohla dělat, bylo se z toho vypsat.

A komu je publikace převážně určena?

Kniha je určena dospělému publiku, spíše ženám.

Stejně jako já, jsou i čtenáři zvědaví, kde si mohou knihu Očarovaná koupit.

Od 23. 2. bude k dostání ve všech knihkupectvích.

    

Ještě bych se s dovolením zeptala na pár obecných otázek, na které nám u předchozího rozhovoru nezbylo místo a které mne velice zajímají. :-) V prvé řadě — je pro vás důležitá zpětná vazba čtenářů? Setkala jste se i s negativními ohlasy na svou tvorbu?

Zpětná vazba čtenářů je pro mě hodně důležitá a jsem za ni opravdu ráda. Samozřejmě jsem se už setkala i s negativními ohlasy, ale přijde mi to přirozené. Každému se přece líbí něco jiného.

Co je pro vás motivací, čeho se držíte při psaní knihy, když přijdou různé překážky? Co pomáhá je překonat?

Velkou motivací je, že psaní mě prostě velmi baví. A samozřejmě také zpětné vazby od čtenářů. To mě vždycky dokáže povzbudit.

Pokud byste měla možnost se setkat s nějakým spisovatelem, ať už zesnulým, či  žijícím, kdo by to byl? Co byste se od něj ráda chtěla dovědět?

Ráda bych se setkala s Danem Brownem a zeptala se ho, co je v jeho knihách pravda a co fikce.

Která kniha vás v poslední době opravdu uchvátila?

V poslední době jsem bohužel neměla čas na čtení, protože jsem dokončovala Očarovanou. A když už jsem něco četla, týkalo se to výchovy dětí.

V minulém rozhovoru jsme se dozvěděli, že pracujete i na románu Lovci lebek. Už předběžně víte, kdy by mohla tato kniha vyjít?

Román je téměř hotový a doufám, že by mohl vyjít začátkem příštího roku.

Na úplný závěr bych poprosila o vzkaz pro ty, kteří by chtěli jednou vydat nebo jen začít psát svou knihu, ale stále váhají.

Prostě se do toho pustit, dělat to pro sebe a hlavně se nevzdávat, když se objeví nějaká překážka.

Děkujeme za rozhovor a za váš čas, který jste nám věnovala, budeme se těšit zase někdy příště, třeba po vydání Lovců lebek!

Zdroj obrázků: Hana Hindráková