bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Insidious 3: Počátek

Novou kapitolu děsivé hororové série napsal a režíroval její spolutvůrce Leigh Whannell. Tento mrazivý prequel, situovaný v době před strašidelnými zážitky rodiny Lambertů, divákům odhaluje osudy nadané jasnovidky Elise Rainierové (Lin Shaye), jež se po jistém váhání rozhodne pomocí svých schopností kontaktovat mrtvé, aby tak pomohla mladé dospívající dívce (Stefanie Scott), kterou si vybrala za svůj cíl nebezpečná nadpřirozená bytost. (Falcon)

Dívka Quinn nemá lehký život. Poté, co jí zemřela maminka, žije s otcem Seanem (Dermot Mulroney) a mladším bratrem Alexem (Tate Berney), o kterého se musí starat. Chtěla by se dostat na hereckou školu, ale rodinná situace tomu evidentně nepřeje. Jenže může být i hůř: Srazí ji auto a je upoutána na lůžko s oběma nohama v sádře. A ještě hůř: Začíná ji navštěvovat jakýsi duch s popáleninami 3. stupně na celém povrchu těla a s dýchacím přístrojem. Všichni pro něj používají jméno „The Man Who Can’t Breathe“ (Michael Reid MacKay). Je tak silný, že ji občas shodí z postele, občas s ní mrští o zeď. Quinn je nakonec zcela v jeho moci.

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Insidious 3: Počátek (Falcon)

Pomoci jí může jen bývalá jasnovidka Elise, která na naléhání opráší své schopnosti. Tyto však nestačí, tak je na pomoc povolána dvojice ghost hunterů s moderní technikou. Společnými silami se nakonec všichni pustí do boje s nebezpečným monstrem.

Ti, kdo viděli předchozí dva díly – Insidious a Insidious 2 (já je neviděl), považují tento prequel za nejslabší ze série. Naskýtá se vysvětlení, že za to může výměna režiséra, kterým je zde scénárista Leigh Whannell. Režisér předchozích dílů James Wan (mihne se tu v krátkém štěku, dnes se tomu říká cameo) dal přednost práci na Rychle a zběsile 7. Hlavní problém vidím v tom, že film neudrží napětí. Začátek nás obeznámí se situací, v níž Quinn žije. Od chvíle, kdy ji srazí auto se vše tak nějak rozplizne do podobných scén v podobném prostředí, s očekávatelnými scénami. Mě tak nějak nezajímalo, kolikrát a jak ta bestie mrští s Quinn o zem, nebo jinam a její pečlivě obtisknuté stopy na zemi i na zdi pod oknem vypadaly, jako ve špatné parodii na horor. Nudil jsem se i při závěrečné bitvě, kde vlastně už nic nového nebylo. Jen ten odlehčený konec byl docela příjemný. Možná také proto, že to byl konec.

Insidious 3: Počátek / Insidious 3
Horor
USA, 2015, 97 min
Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Kamera: Brian Pearson
Hudba: Joseph Bishara
Hrají: Lin Shaye, Leigh Whannell, Angus Sampson, Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Steve Coulter, Hayley Kiyoko, Corbett Tuck, Tom Fitzpatrick, Ele Keats, Ruben Garfias, James Wan

Petr Vít

Jsem nyní nepracující důchodce, užívající si zbytku života, příležitostný webmaster, profesí správce IT, duší hudebník. Co mám rád, možná poznáte z mých recenzí...

More Posts

Follow Me:
Facebook