Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Jak daleko padá jablko od stromu?

Pro milovníky improvizovaného divadla a nečekaných, místy až absurdních, scén připravilo brněnské divadlo Bafni jedinečnou hru prokládanou mnoha vstupy a příhodami. Jednalo o velice zábavný kus, díky kterému jsme si připomněli, čemu nás rodiče naučili a jaký odkaz nám zanechali. A jak bylo vidět, jablko opravdu nepadá daleko od stromu.

Diváci sami určovali veškeré dění na jevišti. Vybírali jména, zápletky, role … Herci si předem nic nepřipravili, dbali pouze na přání publika. Výsledkem byla neopakovatelná atmosféra, kdy jednotlivé emoce i gesta vytvořily naprosto originální dílo. Charaktery byly skvěle propracovány. Herci si uměli rychle poradit s každou „záludností“, kterou si návštěvníci vymysleli. Postavy byly ozvláštněny různými charakterovými vlastnostmi či zálibami. Příkladem budiž umně zakomponovaná postava, která vášnivě chovala papoušky a všeobecně měla k opeřencům blízký vztah.

Snad nejvtipnější byla Sága rodu Kryšpínů, kdy na motivy klasické telenovely postavy postupně zjišťovaly, kdo je čí otec matka a sourozenec. V jedné scéně se jako by najednou objevil netušený syn pána domu a na dotaz, odkud se vzal, odpověděl: „ Holubi mě vytlačili!.“V jiné epizodě herci sbírali ze země papírky s různými náměty a jedním bylo: „Sundej brášku ze skříně!“, dalším: „Vyčurat, pomodlit a spát!“, které trefně zapadaly do situace. Atmosféru dokresloval klavírista, jež svoji hudbu přizpůsobil aktuálním potřebám situace a taktéž skvělý uvaděč, který velice humorně jednotlivé vstupy doprovázel i rozhodoval o klíčových scénách. Hru navštívili převážně studenti a podle hlasitých ovací v průběhu představení i po něm, kdy se pro opakovaný aplaus herci vraceli na prkna, bylo jasné, že hra sklidila mimořádný úspěch.

Představení se uskutečnilo 22. dubna ve 20 hodin. V hlavních úlohách vystoupili Josef V. Zachar, Kateřina Fafílková, Simona Trávníčková, Michal Sankot a konečně Jan Labohý, který celou hru uváděl. Program představení a více o improvizačním souboru Bafni naleznete na oficiálních stránkách http://www.bafni.cz/.

úv.obrázek:bafni.cz

Sedláčková

Mi piacciono le persone che dicono quello che pensano, e soprattutto mi piacciono le persone che fanno quello che dicono.

More Posts