bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Fenomén Paulo Coelho

Nejčtenější současný autor, nejpřekládanější autor všech dob. Proč tento brazilský spisovatel nechybí v žádné knihovně?

Přečetla jsem od Paula Coelho několik knih, až paradoxně má první zkušenost nebyla s klasickým „Alchymistou“, mou první byly „Valkýry“. Rozpačitě, bez očekávání jsem se začetla před pár lety do této knihy a hned po několika listech jsem jí propadla. Hltala jsem každé slovo, převáděla jsem si poznatky z pouště do svého života. Žila jsem jeho cestou, dozvěděla se spoustu nových věcí. Prožila jsme ji bez dechu.

Má první zkušenost byla osudová. Chtěla jsem více.

Proč však si získal tolik oddaných čtenářů pachtících se po každém nově jím vydaném titulu? Myslím, už jen proto, že každý si v jeho knihách může najít to své. Od procházení mystickou cestou do hlubiny duše, přes magii a druhou mysl, všudypřítomnou erotiku, možnost dotknout se divoké sexuality, poznat životní příběh plných špatných rozhodnutí, nahlédnutí do myslí žen, které žijí. Každý hrdina tvoří svou životní cestu svými rozhodnutími, jde si za svým snem, osudem.

Každou knihou odkrývá jiné tabu, poodhaluje možné, ale hlavně ukazuje, že žít je to nejdůležitější, prožívat život je vlastně to podstatné, to jediné důležité. I špatná rozhodnutí mohou vézt ke štěstí. Víra v samu sebe, v pravdu.

Stává se tedy Coelho duchovním průvodcem dnešní společnosti? S určitostí lze říct, že jeho knihy lámou všemožné rekordy, že díky jeho knihám mnozí opět věří, že jsou jeho knihy rozporuplné, a že jeho knihy nikdy mnoho lidí nepřijme.

inka Brablencová

úvdoní obrázek zdroj:neviditelna-divka.blog.cz

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts