bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Mládí

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté – jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe – jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

Fred Ballinger je věhlasný britský skladatel a dirigent vážné hudby na odpočinku. Během lázeňské léčby ale nemá dostatečný klid – navštěvuje ho úředník britské královny, který se s ním snaží domluvit (většinou neúspěšně) na podrobnostech ceremoniálu při jeho navrženém vyznamenání. Navíc má jeho dcera osobní problémy, které se dotýkají jak něj, tak jeho přítele Micka. Mick Boyle je filmový režisér, který se zde se svým štábem herců připravuje na své poslední filmové dílo – „testament“. Jeho zlatým hřebem má být obsazení legendární hvězdy Brendy Morelové (Jane Fondová). Další zajímavou postavou je hollywoodský herec Jimmy Tree (Paul Dano), který trpí tím, že jeho jedinou slavnou rolí je robot bez lidské tváře. Oba hlavní protagonisté – Fred a Mick – jsou svým založením navzájem velmi odlišní. Fred je racionální člověk s kamennou tváří, bez emocí. Naopak pro Micka jsou emoce to hlavní, pro co stojí za to žít. Ale nic není tak černobílé.

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Mládí (Aerofilms)

Dialogy jsou těžko předvídatelnou směsí filosofie, suchého humoru a kruté upřímnosti. Pokud se vyjímečně vyskytne něco předvídatelného, pak je to takovým tím způsobem, že „tak je to správně“. Tématem jsou mládí, stárnutí, partnerské vztahy, smíření s osudem, volnost. Svým dílem tomu přispívají i další sledované postavy z řad klientů hotelu, z nichž některé ani nemusí moc mluvit.

Film uvádí do kin jako svůj první počin nová distribuční společnost KVIFF Distribution. Ta vznikla spojením MFF Karlovy Vary, Aerofilms a České televize a dala si za úkol nabídnout do distribuce ty nejzajímavější filmy, které by jinak těžko hledaly cestu k divákovi.

Vše je tak nějak v souladu – vizuální stránka, výkony herců, děj. Věci plynou přirozeným způsobem – někdy lehce, někdy trochu krutě, jak už to v životě bývá. Rozhodně doporučuji jak stárnoucím, tak nestárnoucím.

Petr Vít

Jsem nyní nepracující důchodce, užívající si zbytku života, příležitostný webmaster, profesí správce IT, duší hudebník. Co mám rád, možná poznáte z mých recenzí...

More Posts

Follow Me:
Facebook