Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Partička opět nezklamala

Improvizační show Partička, kterou můžete znát z televize Prima a nyní i z televize Barrandov pod názvem La Parta, nás rozesmává již od roku 2011. Za vykouzlený úsměv na našich rtech a nezvyklý druh zábavy jsou zodpovědní herci Richard Genzer (Geňa), Michal Suchánek, Ondra Sokol a Igor Chmela. Do týmu se k nim řadí ještě moderátor Daniel Dangl a hudebník a zvukař Marián Čurko. Pokud se nedokážete nabažit Partičky v televizi, je možno tuto sestavu vidět i naživo. Když jsem se byl na ně podívat loni v Havířově (reportáž zde), byl jsem nadšen. Proto jsem neváhal a koupil si lístek i letos – konkrétně do Ostravy na 4. listopadu 2015.

Zdroj obrázku: Partickanavzduchu.cz

K mému velkému překvapení celý večer moderoval osvědčený Daniel Dangl. Nic proti Aleši Hámovi, který show moderoval v Havířově, ale bez Danových výbuchů smíchů to tehdy prostě nebylo ono! :-) Takže jsem tuto změnu, nebo spíš návrat, uvítal s nadšením.

Pojďme si nyní rozebrat hru po hře z ostravského představení:

Interview – Hádací hra hned na začátek. Michal a Geňa dostali za úkol ztvárnit Felixe Slováčka, a to tak, že každý z nich na střídačku mohl říct pouze jedno slovo. Z těchto mnohdy krkolomných vět měl Igor poznat, o koho se jedná. Celé se to odehrávalo jakoby ve studiu, prostě rozhovor se známou osobností. Hádanou postavu určili diváci v publiku. Prvotní návrh Horst Fuchs, legendární teleshoppingový prodavač, se neujal, i když je to podle mě škoda. Jelikož bylo asi potřeba znát určité historické pozadí pana Slováčka, případně tzv. drby ze společnosti, které nesleduji, spousta vtipných narážek mi unikala. Tím pádem mě hra trošku zklamala.

Pro neslyšící – Klasika, která nikdy nezklame, to je hra pro neslyšící, kdy jeden z protagonistů jakoby překládá do znakového jazyka vše, co je řečeno moderátorem a hostem v televizním studiu. Jelikož nikdo z herců znakovou řeč ve skutečnosti neovládá a většina diváků zřejmě taky ne, vzniká z doslovných a přehnaných předvádění slov veliká sranda. Do znakovky překládal Michal, a Ondra s Igorem si povídali ve studiu, jaké to je, vykonávat povolání pyrotechnika. Jelikož Michal tuto „překládací úlohu” zastává často i v televizi, je z ní značně otráven, což dával celkem najevo. Možná je to škoda, kdyby si hru užil i on, mohla to být kapku větší legrace.

Party – Snad nejslavnější hra z Partičky vůbec. Už dopředu bylo jasné, že „za dveře se sluchátky” půjde Richard. Hádání mu jde prostě nejlíp. Třeba ne úplně nejrychleji, ale o to tady nejde. :-) Mezitím se spolu s námi diváky určily tři věci, které budou ostatní herci předvádět, dokud na ně Geňa nepřijde. Michal obdržel roli tornáda, ale chybělo málo a mohl být polární záře. Ondra si vysloužil roli ždímačky, a protože je tento vynález v porovnání s dnešními automatickými pračkami vyloženě prehistorický, ztvárnil ji Ondra opravdu trefně – udělal ze sebe starou babičku. A Igorovi jsme určili, že má hrát strašidelný dům. Myslel jsem si, že to Igor pojme jako dům hrůzy, tedy atrakci, kdy na vás během jízdy na vozíčku vyskakují strašidla (nikdy jsem na tom nebyl). Ale Igor vzal roli doslova a hrál „klasický” dům, v němž se dějí strašidelné věci, jako že samy zhasínají světla, odněkud je slyšet křik a podobně. A možná proto Geňovi trvalo dost dlouho, než na to přišel, byl to opravdu těžký oříšek. Každý hrál svým typickým stylem, takže všichni společně byli fajn, ale přesto se mi nejvíc líbil Ondra, který házel jednu vtipnou větu za druhou. Jednoznačně nejlepší hra večera.

Jedno slovo – Hra založená na stejném principu jako počáteční interview až na to, že zde nikdo nic nehádá a hrají v ní všichni čtyři herci, kteří postupně mohou použít vždy jen jedno slovo, z čehož vznikají velice zajímavé věty. Pokračovalo se v tématu z předchozí hry, takže zadání bylo jednoduché – Geňa ve strašidelném domě. Jako vždy, od kluků jsme se dozvěděli vše, jen ne, co Geňa dělal ve strašidelném domě. :-)

Opera – Téma pěvecké hry znělo v podstatě stejně, záměrně se neměnilo, abychom se už skutečně dozvěděli, co Geňa a strašidelný dům. :-) Tady už se herci více drželi zadání, takže jsme zjistili vše potřebné formou zpívané opery. Když to kluci se svými hlasy rozbalili, rozduněl se celý sál a pěkně se jim to i rýmovalo.

Po opeře show končí, nedá se nic dělat. Pokud to porovnám s Havířovem, havířovské vystoupení se mi líbilo víc. V Ostravě to pokazil poněkud slabý začátek. Ale Party naštěstí vše obratem spravila. Až přijede Partička opět někam poblíž, určitě půjdu zase!

Jiří Sobota

Jiří Sobota

Studovaný obor: sociální práce; záliby: poslech hudby (převážně kapela Scooter), sbírání hudebních CD, skládání hudby (hudební projekt ZoneX), tvůrčí psaní (recenze, povídky, texty), focení + natáčení, Playstation 1, turistika, dobrovolnictví - aktivizační činnosti se seniory, příležitostně film, divadlo, kniha

More Posts - Website

Follow Me:
YouTube