Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

První červnový víkend nás čekají hvězdy Vsetínské noci

Všichni milovníci muzeí a hradů s příchodem jara ožívají. Berou do ruky kapesní atlas a hledají trasy na víkend. Mezi jejich oblíbené akce pak rozhodně patří ona výjimečná noc, kdy muzea zůstávají otevřená a kdy je možné nahlédnout i do míst, kam jindy vyznačené trasy návštěvníky nevedou. Město Vsetín to tentokrát vzalo z gruntu a připravilo na 4.6.2016 trasu plnou zážitků a vystoupení.

Ve spolupráci s Městem Vsetín se na pozici pořadatelů ukázalo Muzeum regionu Valašsko, Dům kultury Vsetín, Masarykova knihovna Vsetín, Městské lázně, ale také místní gymnázium a ZUŠ. Návštěvníci se mohou připojit do soutěže, která je povede trasou městem do tří míst k vyzvednutí kartiček v kině Vatra, v knihovně a na zámku. Slosování a předání cen proběhne při slavnostním zakončení. A co ti, které soutěž neláká?

Všechno to vypukne v 18:00, a tak si dobře rozmyslete, kde vlastně chcete být. V 18:00 mohou vyrazit se studenty gymnázia od jejich “alma mater” na architektonickou procházku městem. V Masarykově veřejné knihovně se můžete do 21:00 vyřádit v hraní stolních her a užít si pravěkou atmosféru – kromě her totiž bude připraven I komiksový workshop Dinosauři ve stripu a pravěký foto koutek.

Zvědavci patrně rádi využijí příležitosti nahlédnout do podzemních prostor a promítací kabiny v Kině Vatra (18:00-22:00, vstup 20,-Kč) nebo hereckých šaten, jeviště a zvukové kabiny v Domě kultury Vsetín (18:00-22:00). Milovníkům výstav pak doporučím zajít na Horní náměstí, kde bude v útrobách Galerie stará radnice instalována členská výstava Fotoklubu Vsetín (18:00-22:00) a na vedlejší zámek, který si vedle volného přístupu do všech expozic a prostorů výstav připravil nabitý program. V 18:00 se otevřou dveře na Muzejní blešák, který potrvá do 22:30. V 19:00 je naplánováno vystoupení hudebního a tanečního oboru ZUŠ (sál), následované v 20:00 projekcí výtvarné tvorby žáků ZUŠ Vsetín (sál), a ve 21:00 interaktivní projekce v atriu. Ostatně hudební vyžití bude připraveno i na terase před Domem kultury, kde bude mezi 21:00 a 22:00 koncertovat Honza Žamboch.

Ale pokud by vás putování unavilo, neváhejte využí noční koupání a saunování v Městkých lázních Vsetín za symbolicky sníženou cenu 50 Kč,-. Sejdeme se pak na slavnostním zakončení v parku akce s ohňovou show skupiny Ardor Viridis v parku ve 22:30. Že se vám ještě nechce domů? Tak si vyšlápněte na hvězdárnu! Od 22:00 – 24:00 Pozorování planet ze tří astronomických dalekohledů. Hezkou zábavu.

Více informací a aktuality na www.vsetinskanoc.cz

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts