Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Titáni ještě stále útočí

Ti z Vás, kteří čtete Titány od začátku si určitě kladete kupu otázek o tom, kdo vlastně titáni jsou, proč vlastně chtějí lidi vyhladit a tak podobně. V tomto díle se dostaneme blíže k odpovědím na tyto otázky. Ale nebojte, pokračování bude ještě spousta, takže odpovědi nedostanete úplné.

Tento díl začíná krátkým prologem, kde se seznámíme s příběhem průzkumnice Ilsi Langner, která jako jediná přežila vyvraždění její jednotky a utíká divokou krajinou ve snaze se zachránit. Ve světě plném titánů ale o titány není nouze a jeden ji dostihne. Jejich setkání je zaznamenánodo deníku, který bude mít na příští vývoj zásadní vliv. Tento deník nalezla Leviho jednotka a lidstvo se zase o krůček přiblíží k pochopení titánů.

Příběh pokračuje Erenem, který je tou dobou ve vězení a jelikož názory na něj nejsou jednotné, je svolán soud, kde se má o jeho osudu rozhodnout. Erenova moc a potenciál nahání lidem strach a nejraději by ho všichni usmrtili nebo pitvali a až pak usmrtili. Naleznou se ale naštěstí i tací, kteří vidí jiné možnosti a po lehkém dramatu přesvědčí soud, aby byl Eren svěřen průzkumníkům a jednotce Leviho.

Levi a jeho oddíl se přesunou do předsunutého hradu, který jim slouží jako základna pro výpady do okolí. Eren tu poznává velitelku Hange, která je přímo fascinovaná pokusy na titánech. Způsob mučení si užijí zejména sadisté, protože některé zákroky nejsou pro slabší povahy. Tu krev si ale musí užít čtenář sám.

V závěru už jen proběhne mohutné verbování do průzkumnické jednotky a započne výjezd ven. Konečně do nebezpečných „vod“, za misí, která má mít na příští vývoj komiksu zásadní vliv. Přežijí to všichni naši oblíbenci nebo se autor zachová jako George R. R. Martin s jeho ságou Hra o trůny???