Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Prázdninová soutěž: Pojďte se zchladit do stínu, tady je Všude kolem černý les

Ach, jak ráda bych zase měla prázdniny! Kdepak dva měsíce volna, mě čeká každé ráno budíček a cesta do práce, práce, a cesta z práce a pak odpolední prázdniny. Ještěže jsou ty letní dny tak báječně dlouhé. Takže co podnikne správný knihomol s volným časem? Správně sbalí si deku, láhev lahodně vychlazeného zavlažování, pořádnou bichli a vyrazí se trochu „vyvětrat“.

Na druhou stranu, jakmile milý knihomol otevře dveře domova a opře se do něj třicetistupňové vedro, vrhne na baťůžek s bichlí váhavý pohled. A pak ji něžně uloží pod polštář jako půlnoční svačinku a sbalí radši čtečku, nebo ještě lépe audioknihu. Přivřít před sluncem oči a jen tak naslouchat příběhu, pohupujíc se při tom v síti ve stínu jabloně…To zní dost dobře, že? Tak si pojďme o jednu takovou odpolední duševní svačinku zasoutěžit.

Naší cenou je tedy detektivní audiokniha Všude kolem černý les. Knižní předlohou jí byl thriller Někdo chystá svatbu a někdo vraždu, prvotina spisovatelky Ruth Ware. Jak to bylo, když Leonora přijala pozvání své dlouho neviděné kamarádky a dorazila do malého domečku u lesa oslavovat rozlučku se svobodou a narazila na vskutku divné záležitosti, vypráví Simona Postlerová.

Audioknihu v letošním květnu vydalo nakladatelství Audiotéka, kterému tímto za věnování produktu do soutěže srdečně děkujeme. Na ostatní lahůdky, které si pro své posluchače na čas dovolených připravili můžete nahlédnout: Audiotéka.

Odpověď na soutěžní otázky zašlete do 31.7.2016 společně se svým jménem a místem bydliště na e-mail redakce info@lacultura.cz, do předmětu nezapomeňte uvést heslo SOUTĚŽ. Vylosovaný výherce obdrží od Audiotéky možnost bezplatného stažení audioknihy.

1) Leonora, hlavní hrdinka knihy, pracuje jako:
a. Spisovatelka
b. Soukromé očko
c. Novinářka

2) Autorka knihy, Ruth Ware, žije v:
a. Paříži
b. Amsterdamu
c. Londýně

3) Knižní podobu příběhu v ČR vydalo nakladatelství:
a. Argo
b. Jota
c. Leda

4) Se zvukovou výmalbou díla si pohrál Jan Kacián, který pracoval také jako zvukař:
a. Fimfárum Jana Wericha
b. Kozí příběh
c. Na půdě

Soutěž byla ukončena. Výhercem se stává Miroslava Grunová. Gratulujeme a přejeme příjemný poslech.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts