Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

O čem vypráví nejlepší ženské interpretky?

Už sháníte dárečky? Dvacítka nejlepších audioknih, jejichž příběh je směřován převážně pro ženy, a které také vypráví především ženy je nyní na Audiotéce k mání až za poloviční cenu. Tak se na ně pojďme podívat.

V hlavních rolí se blýskly romány a povídky. Sbírka Má americká krása vám hlasem B. Hrzánové a V. Bednářové (která je autorkou knihy) přiblíží reportáže dlouholeté novinářky Reflexu zavádí posluchače do New Yorku v září 2001. Zazářila také kniha Babička pozdravuje a omlouvá se (která patří mezi mé oblíbené) od mladého severského autora F.Backmana, namluvená V. Zawadskou nebo nevšední zážitky ženy, která se svou vnučkou podnikne cestu do Kingstone – audioknihu Moje anglická babička čte Taťjana Medvecká. Kolik pochopení by pro ni měla žena, která také opustila Prahu a koupila Dům v Bretani vám možná prozradí D.Kolářová. Hlas T.Medvecké a L. Pernetové uslyšíte také v jemném ironickém vyprávění S elegancí ježka.

Ze staré dobré klasiky pak najdeme dílo Betty MacDonaldové:  rozhlasovou nahrávku Co život dal a vzal v podání M. Hudečkové, V. Cibulkové a T.Medvecké; i audiokniha Vejce a já načtenou J. Adamovou. Slevy se dočkala také chudá česká Poslední Aristokratka, jejíž vtipné zámecké příhody namluvila V.Kubařová, nebo nezaměnitelný Hrdý Budžes v nepřekonatelném podání B.Hrzánové. A mezi romány pro ženy samozřejmě nemůže chybět Bridget Jonesová – Láskou šílená, jejíž příhody vypráví  M.Hudečková (dabérka filmové představitelky).

Že byste raději, aby vám po těla naskakovala husí kůže a mozkové závity pracovaly na plné obrátky? Pak se nabízí bestsellerové thrillery Dívka ve vlaku, vyprávěná P. Špalkovou, T. Bebarovou a L. Pernetovou nebo  Všude kolem černý les vyprávěný Postlerovou. Ta namluvila také dramatický příběh scenáristky a režisérky newyorské televize Barbary Gordonové – Tančím tak rychle, jak dokážu.  V historickém dramatickém příběhu  Vyhnání Gerty Schnirch vypráví V. Cibulková o bolestných  otázkách viny, odplaty a odpuštění mezi Čechy a Němci i zcela netradičním vztahu matky a dcery deformovaném složitými mezigeneračními rozdíly.

Audioknihy samozřejmě vybíráme i pro děti. Libuše Šafránková načetla jeden z nejoblíbenějších a to „Děti z Bullerbynu“ a „Vánoce v Bullerbynu“, které tentokrát vycházejí v nezkrácené podobě. Že vaše děti pořád zlobí? Ale to jen bojují s pokušením odolat našeptáváním zlotřilým skřítkům Papejšům. Jak s nimi zatočit poradí Bára Hrzánová a Radek Holub v knize Jak Kuba vyzrál na Papejše. Pokud ale hledáte poučnou knížku pro děti i dospělé, doporučujeme audioknihu Sára (kniha první), která získala od posluchačů ocenění Audiokniha roku 2015. Příběh nám připomíná důležitost oceňování, vnímání přítomného okamžiku a srozumitelnou, hravou formou nás učí zodpovědnosti za svůj život – v hlavních rolích Aglája Krausová, Dušan Hřebíček, Petra Výtvarová Krausová. Ale to už jsme na hranici sebe rozvojových knih.

Závěrem tedy trojice knih zaměřených na osobní rozvoj. Jedná se o knihu nového amerického prezidenta D.Trampa – Myslete na velké cíle, která objasňuje myšlenkové pochody úspěšného amerického byznysmena a je to jediná kniha z nabídky, jejíž interpretem je muž – Z.Junák. Další dvě se zabývají spíše filosofií – jsou jimi Hlas poznání a Dalajlamova kočka. Hlas poznání je dalším krokem na stezce toltécké moudrosti formulované D.M Ruizem a tentokrát se zaměřuje na schopnost objevení pravdy a zdravého rozumu, o čemž nám bude číst R.Volfová. Naopak Dalajlamova kočka vypráví, jak se dalajlama ujal opuštěného kotěte a ejhle i ta němá tvář pochopila, jak vést využít přítomný okamžik k vytvoření lepší budoucnosti a jakou moc má láska i soucit. Příběh od D.Michieho vypráví Ivana Jirešová.

úvodní obrázek:http://audioteka.com/cz/

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts