bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Spletitá vlákna příběhu Jantarových očí

Mycelium. Sci-fi série autorky Vilmy Kadlečkové překvapila čtenáře i kritiky a stala se knihou, o které se neustále mluví. První díl – Jantarové oči- ve zpracování nakladatelství OneHotBook si nyní můžete užít také jako přílohu Pevnosti Plus.

Série knih vyšla v nakladatelství Argo a má pět dílů, které nesou jména pětice zakázaných mimozemských drog – Jantarové oči (2013), Led pod kůží (2013), Pád do temnot (2014), Vidění (2014), Hlasy a hvězdy (2016). První a druhý díl si můžete vychutnat také jako audioknihu z nakladatelství OneHotBook. Podrobnosti o sérii najdete na oficiálních fan stránkách a facebooku.

(ve)Smírný příběh

Kadlečková nám vypráví příběh muže, který se rozhodl bojovat proti nepřízni osudu. Nepokoří jej diktátorský otec, smrtelná choroba ani nástrahy náboženské kultury vyspělé mimozemské rasy Össeanů. Výhody kontaktu Země a planety Össe se totiž značně začínají odklánět od lidské strany. Země začíná být na technologii Össe závislá a musí tak zavírat oči před kultem vesmírných Lodí, brutálních lidských oběti ve jménu Hmyzího boha, nebo rituálními drogami v podobě hub a spór, které s lehkostí  rozkládají lidskou vůli. 

A tak náš hrdina hledá cestu ven. Lukas Hildebrant (Jaroslav  Plesl) je totiž člověk  sršící sarkasmem a nezměrným zápalem do své práce. Na jeho straně stojí nejen jeho šéf (Jan Vlasák) nebo jeho stará kamarádka – blondýnka Pinkrtýnka (Klára Issová), ale také össenská gleewarinská bojovnice Kamëlëmöernü (Jana Stryková).

zdroj videa:mycelium.argenite.org

V dalších rolích pak uslyšíme Valerii Zawadskou, Kristýnu Frejovou, Jana Medunu, Danu Peškovou, Jitku Škápíkovou. Ostatně ukázku z audioknihy najdete na stránkách Audiotéky.

Jak bodovalo obsazení?

Byť nejsem právě zastáncem emzáckých románů, Jantarové oči mne dokázaly zaujmout díky vytříbenému vypravěčskému stylu autorky. Už dlouho jsem se nesetkala s tak pečlivou volbou slov a detailně propracovanou dějovou linkou, která dokáže čtenáři mezi řádky našeptávat, že se tady skrývá něco opravdu velkého. Několik unikátních světů, postavy se složitou minulostí, tíživým tajemstvím a vlastním poselstvím – vše  dotažené do poslední maličkosti. Audiokniha navíc příběh obohacuje díky názornějšímu naklánění z pohledových rovin jednotlivých postav, které byly vskutku trefně obsazeny (pozn.re.:Velký dík zasílám Kláře Issové v jejímž podání mi křehká Pinky byla hned sympatičtější!).

zdroj úv.obrázku:www.audioteka.cz

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts