bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Zaz přinesla do Prahy kousek Paříže

Francouzská zpěvačka Zaz, vlastním jménem Isabelle Geffroy, si koncertování v České republice očividně zamilovala. Jak jinak lze vysvětlit, že od roku 2012, kdy v Česku vystoupila poprvé, sem jezdí ročně na několik koncertů?

Zdroj obrázku: Tyden.cz.

Tentokrát svou show odehrála 7. prosince 2016 v pražském Foru Karlín. Předskokankou jí byla Australanka Emilie Gassin, která v Česku hrála poprvé. Její hudba je směs popu a folku.

Krátce po deváté hodině se na pódiu objevila Zaz. První píseň odzpívala skryta za průsvitnou oponou, která se pak naštěstí odsunula. Zaz zpívala skvěle a stejně dobrá byla i její doprovodná kapela. Stejně jako hudební stránka byla důležitá i ta vizuální. Již zmiňovaná průsvitná opona se občas vrátila před pódium a umožnila nádherné projekce jako například iluzi světlušek létajících z lucerny nebo vytvořila filmovou atmosféru při úvodních i závěrečných titulcích. Na zadní plátno byly promítány hlavně obrazy Paříže, ale i jiné obrazové motivy dokreslující atmosféru písní. Důležitou roli hrály i kulisy navozující pouliční prostředí.

Během koncertu zpěvačka představila i projekt ZAZIMUT, který podporuje, a pak publiku odvyprávěla bajku o kolibříkovi a hořícím lese, která vystihuje její životní filozofii. Začíná tak, že v lese vypukl požár. Zatímco všechna zvířata utíkala, kolibřík začal nabírat vodu do zobáčku a hasit. „Co to deláš?“, ptala se ostatní zvířata. „Dělám, co můžu,“ citovala Zaz kolibříkova slova, čímž si vysloužila potlesk publika.

Na závěr zazpívala své největší hity On ira a Je veux. Svým vystoupením do Prahy přinesla kousek pařížské elegance a stylu a ukázala, jak zní současná francouzská hudba.

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts