Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Soutěž o CD Bran & Krásný & Emozpěv

Nový rok 2017 zahájíme soutěží o čtyři hudební alba. Hlavní cenou je novinka české kapely Bran – Beaj vat!, které získají první dva vylosovaní výherci. Další šťastlivci se pak mohou těšit na desku Hebké bolesti od písničkářského dua Emozpěv nebo album Michaela Krásného s názvem Doing What I Do. Chcete mezi nimi být i Vy? Stačí do 31. 1. 2016 zaslat (společně s adresou pro zaslání výhry) správné odpovědi na e-mail renata.dornakova@lacultura.cz. A pak už jen mít kapku štěstí.

1) Kapela Bran vystupuje kromě České republiky také po Evropě (např. ve Francii, Německu nebo Itálii). Jejich hudba je unikátní kompozicí, v níž se proplétá jazz, pop, folk a keltská hudba. Kolik alb dosud kapela vydala?

a) pět

b) šest

c) sedm

2) Album Beaj vat! bylo pokřtěno na podzim 2016 a nese název po titulní písni. Že překlad názvu znamená Šťastnou cestu, ví už asi každý. Nás ale zajímá, který z členů kapely tuto píseň napsal?

a) Tomáš Görtler

b) Vojtěch Jindra

c) Robert Fischmann

3) Skladatel a muzikant Michael Krásný prošel mnoha hudebními skupinami a v roce 2016 vydal samostatné album Doing What I Do, na němž si zahrál na mnoho hudebních nástrojů. Jako hosté na desce spolupracovali Jan Ales, Jeremy Gaddie a Vaico Decci. Jak se jmenuje trumpetista, po jehož boku Michael Krásný obvykle vystupuje?

a) Fero Fezzy

b) Laco Deczi

c) Gaia Mesiah

4) Písničkářské duo Emozpěv tvoří Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský, kteří ve své tvorbě s melancholickým nádechem a surovými texty působí na posluchačovy emoce. Album Hebké bolesti (říjen 2016) obsahuje devět písní radostných i bolestných. S jakými hudebními nástroji na něm umělci především působí?

a) kytara a baskytara

b) kytara a mandolína

c) kytara a klavír

Za poskytnutí soutěžních CD děkujeme Anně Mašátové – skupina Bran.

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA. VYLOSOVANÝMI VÝHERCI JSOU VLADIMÍR PRŮCHA (PÍSEK), ALENA VRABCOVÁ(BRNO), MARTINA KOLLINEROVÁ (KOLEČ) A MICHAL KARAFIÁT (KOŠETICE). GRATULUJEME!=)

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts