Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Argo vydává svědectví doby

Zajímavou knižní novinkou pražského nakladatelství Argo je román mladého autora Miroslava Pecha Cobainovi žáci. Autor jako kdyby žil své postavy; dozvíme se o něm, že prošel mnoha zaměstnáními a práci tiskaře vystřídaly směny ve skladu, řízení vysokozdvižného vozíku či pozice prodavače.

Podobné svědectví podávají i postavy Pechova románu. Stejně jako u předchozích Pechových knih, i zde se vyskytují nejistí a rozervaní antihrdinové, kteří ukazují, že egoistický tržní systém přinesl zejména beznaděj, s jakou mladí lidé opouštějí svá rodná hnízda. Autor v Cobainových žácích doslova navazuje na pelcovskou tradici literárního undergroundu, která se svými motivy točí okolo alkoholu, drog a všeobecného nihilismu a sebedestrukce.

Křest knihy proběhne 30.3.2017 v pražské kavárně Liberál, v 18:00.

Cobainovi žáci však nejsou jediným titulem, jímž Argo poslední dobou zaujalo čtenářskou obec. V jeho nabídce lze najít jak literaturu naučnou (Černé díry Stephena Hawkinga či „horský průvodce“ Uhranutí výšinami), tak i thrillerové reedice (Dům z karet) či fantasy (Neobyčejní).

zdroj:TZ Argo

Přestože se Argo dlouhodobě zaměřuje zejména na překladovou literaturu, v jeho sortimentu najdeme kromě zmíněného Pecha i řadu českých autorů. Příkladem budiž nový komorní román Miloše Urbana Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu.

 

Filip Šimeček

Filip Šimeček

Aktivista, publicista, pedagog, herec, včelař. Brainstorming mi nikdy moc nešel:)

More Posts

Follow Me:
YouTube