bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Katarína Knechtová, 23. 2. 2017, Divadlo Hybernia, Praha

Na slovenskou zpěvačku Katarínu Knechtovou ve čtvrtek 23. února 2017 čekal v pražském Divadle Hybernia plný sál. Není divu – do Prahy se vrátila po dlouhé době a kromě své kapely přivezla také malý orchestr.

Zdroj obrázku: ticketportal.cz.

Koncert začal skladbou Prežijú len milenci ze stejnojmenného alba. Další písně, které zazněly v první polovině koncertu, byly z alba Proměny. Filmová píseň Isabel byla odzpívaná za doprovodu harfy a díky tomu zněla tajuplně a pohádkově. Došlo i na energickou Keby a taneční píseň Motýľ Hlavolam, o níž zpěvačka prohlásila, že se do programu moc nehodí. Diváci ji ale ocenili. Díky hitu Môj Bože Knechtová usedla za klavír, v průběhu večera však vzala do ruky i kytaru.

Druhá polovina setlistu byla bližší původním verzím. To platilo hlavně o hitech Za tebou a Zmier svetlo s tmou. Zaujal i způsob, jakým Katarína komunikovala s publikem. Neváhala své bílé šaty přirovnat k zácloně („Vidíte, ako som sa kvôli vám vyparádila? Aj keď sa musím priznať, že záclonu som na sebe ešte nemala.“) a vtipkovala i na účet mužů, kteří v hospodě balí ženy se slovy: „Čau, buchto, dáme drink?“

Na závěr nemohla chybět novinka FEA, která je o chemických procesech, které probíhají v našem těle, když jsme zamilovaní, a po vytleskání zpět na pódium následovala Naveky a taky očekávaná Spomal.

Katka dokázala, že patří mezi nejlepší slovenské zpěvačky. Snad pro ni vyprodaná Hybernia a zájem fanoušků budou důvodem, aby se do Prahy brzy vrátila.