bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Titáni útočí po sedmé

V předešlém díle byl lapen inteligentní titán a průzkumníci zdá se, jsou zase o krůček blíž k informacím o titánech, které jsou zahaleny mlhou. Jsou zase o krůček blíž pochopení podstaty titánů. Jen se musejí dostat k člověkovi ukrytém v obřím titáním těle. Odhalování začíná.

Jak to vypadalo slibně, když byl titán chycen a nemohl utéct. Jak to vypadalo, že se konečně lidstvo pokusí alespoň vyrovnat zápas o holý život. Tak jednoduchý to prý zase nebude. Inteligentní titán se i inteligentně brání a milí průzkumníci se ještě zapotí. Na konci dílu, ale získáte krom nových otázek i pocit, že se někam posouvá děj. Zde autor mistrně stupňuje děj a jako obvykle vás vtahuje do příběhu.

 

Kolem autora Isayami se zejména v Japonsku strhla titání horečka a natočil se i anime seriál s názvem (jak jinak než) – Attack on Titan (stejně jako komix). První série získala značný ohlas a pokračování druhou sérií byl logický krok. Původní plány vpustit do světa druhou sérii v březnu 2016 selhaly na nedostatečném obsahu předlohy na celou sérii. Filmaři proto přistoupili k pomalejší verzi a nechali Iayamu dotvořit komix do obsáhlejší verze a s představením počítají na rok 2017. Upoutávky vypadají slibně, tak si počkejme na výsledek.

Při prohledávání materiálů k titánům jsem narazil na zajímavosti jako například fakt, že autor komixu vyrůstal v horské vesničce a kolem něho se tyčily do výše hory a představoval si co je asi tak za nimi. Odtud Erenova touha dostat se za zeď a zjistit co je za ní.

Tento díl je nabitý akcí a zvraty. Autor si zde šikovně hraje s napětím a velmi pomalu rozplétá klubko příběhu a po přečtení se těšíte na další díl – tentokrát osmý.