Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Američtí bohové – jeden z nejočekávanějších seriálů 2017

Fanouškové fantazy dobře vědí, oč kráčí. Američtí bohové jsou dílem mimořádně talentovaného a svérázného spisovatele Neila Gainmana. Pokud jste tuhle knihu ještě neotevřeli, máte pěkné zpoždění, český překlad vyšel v r.2014. Jestli si chcete příběh přečíst dřív než usednete k obrazovkám, musíte sebou hodit. Premiéra seriálu American Gods je na stanici Starz naplánována na 30.4.2017.

Stín strávil tři roky ve vězení, kde se držel zpátky a snažil se přežít. Všechno co chtěl, bylo vrátit se do náručí své milující ženy a po zbytek života se vyhýbat malérům. Několik dní před svým propuštěním se však dozvídá, že jeho manželka zahynula při automobilové nehodě. Svět se pro něj změnil v chladné místo. V letadle, cestou na pohřeb, se Stín setkává s postarším mužem, který si říká pan Středa, a ten mu nabídne práci. Stín, muž, který už nemá co ztratit ji nakonec přijme. Pracovat pro tajemného Středu však není bez rizika a Stín brzy zjistí, že jeho místo ve Středových plánech je mnohem nebezpečnější, než si kdy představoval. Podniká rušnou cestu tajemným světem Ameriky, jak ji nezná, a jeho společníky jsou mimo jiné i vražedný Černobog, charismatický pan Nancy nebo půvabná Ester – ti všichni navíc vědí o něm víc, než on sám.Postupně se Stín dozvídá, že minulost neumírá, že každý – jeho mrtvou ženu nevyjímaje – má svoje tajemství a že sázky jsou vyšší, než si kdo dokáže představit.
Schyluje se k bouři epických rozměrů. Stín a Středa se stávají centrem konfliktu starého jako lidstvo samo. Pod povrchem každodenního života se schyluje k válce – a bojovat se bude o samotnou duši Ameriky...“ tak praví anotace  tohoto zdařilého románu z žánru městské fantasy. Nesmíme však zapomínat na jednu velice důleživou věc – božského autora.

Oficiální trailer, zdroj:www.youtube.com

No dobrá, to jsem si trochu zavýskla na účet jednoho z mých oblíbených tvůrců. Gainman má totiž nejen vybroušený vypravěčský styl, ale především osobitost nápadů a smysl pro drama s nečekanou pointou. Bylo tedy logicky nezbytným tahem, aby jednu ze scénaristických židlí obsadil právě on. Po pravdě o něj byla pěkná rvačka… Nakonec zvítězila Starz, která mu nabídla místo výkonného producenta a po jeho boku posadila dvojku Bryana Fullera a Michaela Greena.

V první sérii čeká diváky osm epizod. V hlavních rolích se objeví např.Ricky Whittle (Stín), Emily Browning (Laura), nebo Ian McShane (pan Středa).

zdroj úv.obrázku:https://en.wikipedia.org

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts