bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Čaj o páté s Ladislavem Klimešem

Ladislav Klimeš, dnešní host Čaje o páté, stvořil temnou postapokalyptickou vizi alternativní České republiky, proti které se otočili její bývalí spojenci. Prázdná zničená země a jen několik málo přeživších se snaží zvrátit marný boj s mnohem silnějším a početnějším nepřítelem.O tom je kniha Příliš divoká zem: Zimní válka.

Co tě inspirovalo k psání o takovémhle tématu?

Kniha jako taková vznikla z nápadu mého kamaráda, který koketoval s myšlenkou prázdné a zničené České Republiky. Jeho idea však byla v jaderné katastrofě, nikoliv v občanské válce. Mě se holý nápad na prázdnou zem zalíbil, rozhodl jsem se s ním spolupracovat, ovšem po čase zjistil, že píše raději fantasy, tak projekt opustil. Já začal znovu od píky a po jednom krátkém příběhu se pustil do samostatného románu.

Knihu jsi napsal společně s Antonínom Kuttmanem. Jaká byla vaše spolupráce?

V podstatě jednoduchá, každý si jel po vlastním písečku. Na počátku jsme se dohodli na časové ose, pár detailech a pak každý jel sám za sebe.

Mohl bys čtenářům prozradit nějaké zajímavosti týkající se tvorby knihy, případně samotného příběhu?

Celé to začalo jako moje osobní hobby, jak si dělat srandu z kamarádů. Takže dost postav je založeno na lidech, co znám a nyní mě asi nemají zrovna dvakrát v lásce. (Smích, tahle otázka mě vždy pobaví, hlavně na ní odpovídat.)

Jaký to byl pocit, když  jsi viděl svou knihu hotovou?

Překvapený popravdě. Nečekal jsem, že to vyjde, byť pouze jako e-book

Chystá se i pokračování Příliš divoké země? Jestli ano, kdy?

Druhý, závěrečný díl s podtitulem Obleva prochází dokončovací fází. Bohužel, díky pracovní vytíženosti nevím, kdy bude, ovšem doufám, že k vydavateli se dostane do června. Takže by mohl být k dispozici jako Ebook cca v srpnu 2017.

Který příběh – a nezáleží na tom, zda knižní nebo filmový, tě nejvíc ovlivnil?

Quake 4- Závěr hry. Ten konec byl tak špatnej a otevřenej, že jsem si sedl, vzal tužku a papír a začal psát sám vlastní.

Lidi, kteří píšou, obyčejně i hodně čtou. Které knihy by jsi měl podle tebe přečíst každý?

Tady do toho lidem moc kecat nebudu, ať si každý najde dle svých preferencí. Pokud jde o scifi, tak třeba Henleina a jeho Hvězdnou pěchotu. Je toho spousta.

Začít psát příběh je snadné, ale dokončit ho je náročné. Tobě se to povedlo. Co bys tedy odkázal začínajícím autorům?

Nevzdávat to. Když to napoprvé nevyjde, zkusit to znovu, ale třeba jinak. Zkoušete Workshopy, tam vám mohou pomoci, na netu najdete dost informací taky. A hlavně čtěte, ať máte bohatou slovní zásobu.

Zdroj obrázku: podporujemeceskeautory.cz

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts