bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Nejkrásněji ilustrované knihy roku 2016

Soutěž  Nejkrásnější české knihy (z hlediska grafického, ilustračního a polygrafického zpracování) začala v roce 1928 a vítěze roku 2016 si můžete prohlédnout na výstavě 52. ročníku soutěžev pražském letohrádku Hvězda do 28.5.2017.

Čeští nakladatelé každoročně přihlašují stovky titulů do této soutěže, jejímiž pořadateli jsouPamátník národního písemnictví a Ministerstvo kultury České republiky. V soutěži se objevují ale také studentské práce, které přihlásili jejich autoři do samostatné kategorie.  A kolik těch kategorií vlastně je? Celkem sedm -odborná literatura, krásná literatura, literatura pro děti a mládež, učebnice pro školy všech stupňů a ostatní didaktické pomůcky, knihy o výtvarném umění, katalogy, bibliofilie a autorské knihy.

V každé z nich jsou vyhlašována tři místa, z nichž první je pak honorováno cenou 50 000 Kč. PNP dále vyhlašuje Cenu Arna Sáňky určenou pro mladé grafiky do 30 let, která je zároveň poctou zakladateli soutěže. Své ceny udělují také Spolek českých bibliofilů, SČUG Hollar, Unie grafického designu a Svaz polygrafických podnikatelů.

Všechny vítězné knihy si bude možné prohlédnout v letohrádku Hvězda na výstavě Nejkrásnější české knihy roku 2016, v rámci jejíž vernisáže ve středu 19. dubna proběhne i slavnostní vyhlášení vítězů soutěže. Výstavu, kterou dále doplní Nejkrásnější knihy z celého světa roku 2015, bude možné navštívit až do 28. května. Nejkrásnější knihy se budou prezentovat mimo jiné i na veletrhu Svět knihy, mezinárodní přehlídce Designblok a na festivalu Tabook,“ uvádí organizátoři.

 

Cena: 75 Kč, Snížená cena: 40 Kč, Rodinné vstupné: 150 Kč

Letohrádek Hvězda,160 00 Praha 6

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts