bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Tři pražské galerie se vstupem ZDARMA

Ne vždy musí návštěva galerie stát hodně peněz. V tomhle článku vám v krátkosti představím tři galerie v Praze, ve kterých nezaplatíte žádné vstuné.

Galerie České spořitelny

Nejstarší banka v zemi se prostřednictvím své galerie představuje i jako instituce působící v oblasti kultury. Její výstavy jsou zaměřené na představení děl z vlastního fondu, historii designu a současný design, historii peněz a bankovních dějin. Pořádá taky výstavy výtvarně hodnotných prací svých zaměstnanců v cyklu „Talenty ČS.“

Aktuální výstava se jmenuje Obrazy českých a slezských spořitelen a můžete ji vidět od 1.3. do 31.5. 2017. Jedná se o obrazy předních českých umělců i významnýchkrajských malířů, které byly v minulosti zakoupeny pro výstavné budovy finančních ústavů. Kromě krajinomalby nebo cirkevních slavností se na obrazech objavují i sociální a pracovní témata.

Tuhle galerii najdete v Paláci České spořitelny na Rytířské 29. Otevřeno je denně od 10.00 do 18.00, polední pauza je od 13.30 do 14.00.

Galerie Kooperativy

Když se Kooperativa v roce 2012 stěhovala do nové budovy, nechtěla se uzavřít před okolím, a proto jsou zde i veřejne přístupná místa – kavárna (otevírací hodiny: pondelí až čtvrtek: 8.00 – 17.00, pátek: 8.00 – 16.00) a galerie.

Vgalerii momentálně probíhá výstava s názvem Grafický kabinet a komorní plastika, kterou můžete shlédnout do 31.3. 2017. Jsou zde zastoupena díla slavných autorů, například Alfonsa Muchu, Maxe Švabinského, Josefa Klimeše nebo Josefa Mánese.Tyto jména zaručují, že si krásu nebarevného, „černobílého“ světa opravdu užijete.

Na jaře proběhne výstava Zátiší ze sbírky Kooperativy a na podzim budou vystavovány skleněné plastiky Jaromíra Rybáka.

Galerie se nachází ve třetím patře budovy Kooperativy v ulici Pobřežní 665/2. Do galerie se dostanete po schodech nebo výtahem ze vstupního foyer. Před vstupem do galerie je potřeba přihlásit se na recepci, kde dostanete „galerijní kartu“ pro vstup. Ten je zdarma a otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

Galerie Pastelka

Stálá autorská galerie výtvarnice Marie Brožové nabízí dílá namalované výhradně pastelkou. Najdete zde taky autorské tisky, autorské pohlednice, signovaná přání, magnetky i instruktáž pastelové techniky na DVD.

V prostranství před  galerii se konají veřejná kreslení Marie Brožové a dalši akce spojené s jejím projektem Obhajoba pastelky, který má kromě jiného za úkol obhájit pastelku jako výtvarné médium a navrátit českou kulturu do centra Prahy.

Galerie Pastelka je otevřená každý den od 11.00 do 19.00 a najdete ji na Malém náměstí 11, jen pár kroků od Orloje.

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts