Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Máte druhý díl Anny Frankové?

Nevěříte vlastním očím? Ale ano, lidé se v knihkupectví opravdu shánějí po kde čem a očekávají, že knikupci mají unikatní šestý smysl. Ví přesně jakou knihu pro hledáte, i když znáte jen barvu obalu, vědí, které knihy vaše babička ještě nečetla, nebo z kterých bude mít vaše dítko noční můry. A zažívají i mnoho jiných překvapivých situací. Jen Cambpell je zachytila v knize Divné hlášky z knihkupectví, kterou vydává nakladatelství CPress.

Jaké je Vaše oblíbené knihkupectví? Mají tam sedačky nebo dětstký koutek? A ruku na srdce chodíte tam, jen když potřebujete koupit knihu nebo si zpříjemňujete čekání na autobus? Jen Campbell pracovala v knihkupectví deset let a za tu dobu se setkala s mnoha překvapivými zákazníky a humornými situacemi, které shrnula do knihy Divné hlášky z knihkupectví.

ukázka, zdroj:www.albatrosmedia.cz

Malá knížečka v pevné vazbě nenabízí nic víc a nic míň než odcitované situace formou dialogu Prodavačka & Zákazník. Při některých vám překvapením vyletí obočí až ke kořínkům vlasů a zalapáte jako poctiví knihomolové po dechu, u jiných se budete válet smíchy. Svazek se člení na tři kapitoly: Příběhy z Edinburského knihkupectví, Příběhy z Ripping Yarnes a Divné hlášky z dalších knihkupectví a celkem tvoří kolem sto stran, protkaných vtipnými černobílými ilustracemi k vybraným situacím.  Ukázku si můžete přečístna stránkách Albatros media. Jedná se o vyloženě oddechové čtení.

Pokud byste ale Jen Cambpell chtěli poznat také co by autorku, můžete zapátrat po některé z jejích knih. Odvážne totiž zabrousila do vod rozličných žánrů, byť v češtině se zatím vydaly pouze Divné hlášky z knihkupectví. Tato britská autorka ale vydala např. knihy bestsellerů The Sunday Times, které se odráží v knihkupectvích Weird Things Customers and The Bookshop Book, sbírku poezie Festival hrdého ducha nebo povídkovou sbírku Dívčí akvárium, za nějž získala cenu Erica Gregora v roce 2016. Připravovaná je také debutová sbírka povídek Začátek světa ve středu noci a dětská kniha Franklin’s Flying Bookshop. Informace o nich naleznete na jejích oficiálních stránkách.  Oblibě se těší také její kanál na youtube.

Tak to vypadá, že tuhle dámu s velkým srdcem plným příběhů a neodmyslitelným smyslem pro humor a vkusnou ironii teprve čeští čtenáři objeví. Ostatně Divné hlášky z knihkupectví v originále vyšly před čtyřmi lety…

zdroj úv.obrázku:www.albatrosmedia.cz
Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts