bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Rodinný přítel ze Zahradnictví

Rodinný přítel je prvním dílem trilogie Zahradnictví od tvůrčího tandemu Jan Hřebejk (režie) a Petr Jarchovský (scénář).  Odehrává se v období druhé světové války i následujících dramatických okolností 50.let a přívádí diváka do světa, jaký byl před tím, než se jeho účastníci  stali hlavními postavami snímku Pelíšky.

Celkem tedy bude mít série tři díly – Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník – a všechny bychom je měli vidět v kině v průběhu roku 2017. V hlavních rolích se objeví Ondřej Sokol, Aňa Geislerová, Martin Finger, Jiří Macháček, Anna Fialová, Ivan Lupták, Gabriela Míčová, Klára Melíšková ad.

Oficiální trailer Zahradnictví, zdroj:www.youtube.com

Rodinný přítel

Prvním dílem je melodrama odehrávající se v naší zemi během 40. let, tedy v době německé okupace. Vypráví příběh tří žen, jenž čekají na návrat svých vězněných manželů. Válka ale nešetří nikoho; ani ženy, ani děti. Ještěže mají nablízku rodinného přítele – lékaře Jiřího.  Příběh o nenaplněné lásce, věrnosti i touze vytváří „portrét  viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady„(citace distributora). V kinech od 27.4.2017.

Rodinný přítel – trailer, zdroj:www.youtube.com

Dezertér

Na podzim, konkrétně 27.9.2017 následuje premiéra dalšího dílů z let 1947-53. Tentokrát se sledujeme příběh majitele noblesního  pražského kadeřnického salonu v centru Prahy, který je rodinnou firmou. „Jedná se o tragikomické drama života mužů, kteří nasazovali životy v boji za svobodu, přežili vlastní smrt a opětovně čelili ztrátě nadějí,“ dodávají distributoři.

Nápadník

Zívěrečný díl vejde do kin 16.11.2017. Ocitáme se na konci 50. let a opět s jakýmsi tragikomickým nadhledem sledujeme střet mezi předválečnou a poválečnou generací, z nichž každá má o štěstí docela jinou představu.

 

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts