bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Salazarova pomsta – komu asi?

Pátý díl Pirátů z Karibiku má premiéru 25.5.2017. Čekají nás vyhřáté pláže, azurové moře, blankytná obloha a potíže Jacka Sparrowa. Jako obvykle má totiž zase někde dloužek, který ho přijde draho. Ledaže by objevil bájný Poseidonův trojzubec.

Piráti z Karibiku vtrhli s Prokletím Černé perly na plátna kin poprvé v roce 2003. Živě si pamatuju, jak můj pubertální pokojíček tehdy zdobily plakáty prohnaného Jacka Sparrowa a sexy gentlemana Willa Turnera, kterému by neodolala žádná. Znáte to, pohledný mladík, zamilovaný do nedosažitelné dívky Elisabeth podnikne vše, aby ji zachránil z potíží, do kterých ji dostala vlastní neohroženost. Dobrodružství, romantika, humor, fantazie, to vše za doprovodu brilantní hudby Hanse Zimmera a kvalitní kamerou snímající tropické ostrovy i povedené kulisy. Všemu ještě přidalo obsazení filmových rolí (hlavní obsazení –Johnny Deep, Orlando Bloom, Kiera Knightly).

Na úspěch filmu navázal druhý díl Truhla Mrtvého muže (2006), ve které se Jack snaží uniknout osudu žoldáka na děsivé palubě Davyho Jonese. Trojka s názvem Na konci světa vyšla už o rok později (2007). Naši hrdinové Elizabeth, Will a kapitán Barbosa se v ní vydávají zachránit Jacka z pasti Davyho Jonese. Diváci se shodli, že nebyla špátná, ale průměrná – to už tedy vcelku ano.

Navzdory tomu měl v roce 2011 premiéru čtvrtý díl Na vlnách podivna, který byl opravdu podivný, a publikum ho přijalo celkem vlažně. Nepomohl ani fakt, že tajemnou ženu, která Jacka přinutí pohlédnout do minulosti, ztvárnila Penelope Cruz. Někteří fanoušci dokonce zhrzeně prohlašovali, že Piráti měli raději zůstat trilogií a že si Hollywoodská studia jen chtěla namastit kapsu. Napraví jim pověst pátý díl – Salazarova pomsta?

Oficiální trailer, zdroj:www.youtube.com

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta – a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit,“ prozrazuje k ději Falcon.

video z natáčení, zdroj:www.youtube.com
zdroj pro úvodní obrázek:www.csfd.cz
Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts