bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Štramberská muzejní noc

Město Štramberk zve milovníky strašidel a historického šermu na čtvrtý ročník Štramberské muzijní noci, která se bude konat 20.5.2017.

Muzejní noc ve Štrmaberku zve návštěvníky na prohlídku výstavy obrazů s motivem Štramberka od malíře O.Bijoka a soutěží spojenou s výstavou scén z filmu Cesta do pravěku v Muzeu Zdeňka Buriana. Také se zde budou promítat filmy Karla Zemana, a to Ukradená vzducholoď (18:00 hod.) a Baron Prášil (20:30 hod.). 

Na nádvoří akce budou probíhat workshopy, vystoupení divadelních souborů a divoký rej kolem kašny za doprovodu hudby dechového orchestru Štrambeský band. Připraven je také doprovodný program v Městské galerii.

Po celou dobu konání akce mohou návštěvníci vystoupat na vyhlídku ze Štramberské Trúby a připojit se k některé z prohlídek v kostýmech nebo shlédnout souboje šermířů na nádvoří hradu.

Program společně připravili Město Štramberk, Muzeum Zdeňka Buriana, Městská galerie (Městské informační centrum), Hrad Štramberk – Štramberská Trúba, Amfiteátr Pod starou věží, Skupina historického šermu Allegros, Divadelní spolky, a Dům dětí a mládeže, kteří návštěvníky vyzývají: „Přijďte v kostýmech pohádkových postav, ať je zábava!“ Zároveň ale varují, že v případě nepřízně počasí bude akce zrušena.

Program, zdroj:www.stramberk.cz

úv.obrázek- zdroj:http://www.stramberskatruba.cz
Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts