Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Beats for love aneb rytmy taneční hudby

Festivalová sezóna začíná a všichni tak očekávají, že se z velkých reproduktorů budou linout klasické tóny kytar, a údery bicích v klasických rytmech. Ale co takhle zkusit něco jiného? To nabízí i letošní ročník festivalu Beats for Love, který se uskuteční 5.-8. července v Ostravě.

Jak už napovídá název, těšit se můžeme na spoustu „beats“, a právě proto se stal festival tak populární. Minulý ročník pořadatelé nalákali na zvučná jména světového kalibru, zejména drum and bassová dvojice z Británie Sigma. Dále pak Mark Knight nebo Gridlok. Ani česká scéna nebyla zahanbena, vystoupili Suki, Skyline, Tráva, ale i Ektor nebo Prago Union. A co pořadatelé připravili letošní rok?

Lákadlem pro milovníky taneční hudby je Fatboy Slim. Tento průkopník tanečních rytmů z Velké Británie se hudební kariéře věnuje již od roku 1981. I přes jeho „dávné“ začátky drží krok s nejnovějšími trendy, a boduje i u mladé generace. Známe jsou především jeho hity Praise You, Right Here Right Now, Gangster Trippin nebo The Rockafeller Skank. V květnu 2007 obdržel Ivor Novello Award za celoživotní přínos hudbě.

Fatboy Slim, zdroj:www.youtube.com

Jako další hudebníci na scéně se představí Chase & Status, drum and bassový projekt z Velké Británie, kteří byli nominováni v Brit Awards na skupinu roku a vyhráli v The national drum and bass Awards ceny za nejlepšího producenta, nejlepší album, nejlepší skladbu a nejlepší live act. O jejich kvalitě tedy není pochyb. Zatím vydali dvě alba na kterých spolupracovali s mnoha interprety jako jsou například Plan B, Liam Bailey, Tinie Tempah, Rihanna nebo Dizzee Rascal. Na hudební scéně jsou od roku 2003 a milovníci d’n’b hudby si je rychle zamilovali. Z Velké Británie pochází i další interpret, který se věnuje drum and bass hudbě. Světoznámý DJ a hudební producent Wilkinson se proslavil hity Afterglow, Half light nebo Sweet lies se umístil v TOP 5 UK chart a prodalo se přes 400 000 kopií jeho hudby.

Do Ostravy přicestuje i multikulturní uskupení, které se skládá z Američanů, Němce a Čechů. N.O.H.A. jsou známí nejen svými hity, které jsou mixem stylů drum and bass, dupstep, world music a groove, ale i svou pozitivní energií, která je velice nakažlivá. Obrážejí nejen české, ale i spoustu zahraničních festivalů.

N.O.H.A zdroj:www.youtube.com

Z českého rybníčku dále zahrají například Paulie Garand, Marpo se svým gangem nebo Midi Lidi. Ze Slovenska pak Majk Spirit nebo Separ.
Industriální areál v Dolních Vítkovicích dopomůže skvělé atmosféře, a teď už nezbývá, než si jen koupit lístky. V prodeji jsou lupeny na celé čtyři dny, nebo jsou k dispozici i jednodenní. Ne nadarmo tento festival obsadil druhé místo v anketě Czech Drum & Bass Awards 2016 v kategorii Světový festival.