Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Divadelní festival na hradě Kost

Divadelní představení pod širým nebem na posledním nádvoří hradu Kost pro návštěvníky připravilo Městské divadla Mladá Boleslav.  Konat se bude během červnových víkendů a vstupenky je možné zakoupit v pokladně divadla nebo na hradě před představením.

Gotický hrad Kost, nacházející se v Českém ráji, dle pověsti dostal své jméno od roztrpčeně poraženého Jana Žižky, který pravil: „Hrad je tvrdý jak kost, a ta patří jen psu!“ Historikové se nad pověstní pokoutně pochechtávájí, neboť hrad má své názvisko zcela jinak: „Její první majitel Beneš z Vartemberka si nechával říkat Benesius di Costi. Přídomek jeho jména znamená něco jako „pevný, tvrdý, kamenný“ nebo „klenutý“. Ve 14. století se většina panských hrádků a tvrzí stavěla ze dřeva. Kost byla výjimkou a ve jméně jí to zůstalo.“ Chcete-li se o hradu dozvědět více, podívejte se na jeho stránky, kde mj. naleznete také informace o dalších akcích na hradě. Pro divadelní festival, který je zde již tradiční záležitostí, byly vybrány romantické komedie, v nichž nejlépe vynikne kostýmová výprava a kouzlo hradních kulis.

Program divadelního festivalu:
16.6. – 17.6. Byl to skřivan
22.6 – 24.6. Cyrano z Bergeracu
30.6. – 2.7. Jak je důležité míti Filipa

O divadle

Poprvé se skupina ochotníků představila veřejnosti 8. dubna 1843 a sehrály v sále hostince U Zlatého Věnce frašku V. K. Klicpery Žižkův meč. Jak čas běžel, pojmenoval se tento spolek po významném českém herci, spisovateli a režisérovi Josefu Jiřím Kolárovicož dopomohlo tomu, že byla zřízena divadelní budova, jejíž slavnostní otevření probělo21. 11. 1909. Profesionální soubor ale vzniká až v r.1945. Z herců, kteří zde začínali svou kariéru jmenujme například Luďka Munzara nebo Bronislava Poloczeka. Aktuální program divadla naleznete na jeho stránkách.

zdroj obrázku:www.kost-hrad.cz
Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts