bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Metronome Festival Prague: Vedle Singa a Kasabian zazní i indie electro nebo soul

Na druhém ročníku pražského festivalu vystoupí jako hlavní hvězdy Sting a Kasabian. Veleúspěšné zahraniční hvězdy v programu doplní další zahraniční interpreti. Svou tvorbu pražskému publiku předvedou Ester Rada, Birth of Joy nebo Garden City Movement. Z českých jmen to jsou Klara & The Pop, Sunflower Caravan či indie-popoví Lanugo.

Zdroj náhledového obrázku: https://www.facebook.com/metronomeprague/

Ester Rada je izraelská zpěvačka, která ve svých skladbách mísí prvky soulu, jazzu, funky nebo R&B. Mezi její největší kariérní úspěchy můžeme zařadit učinkování na královském festivalu Glastonbury v roce 2013. Kritici umělkyni díky jejímu podmanivému projevu směle nazývají etiopská Aretha Franklin. Interpretka vystoupí na festivalu v pátek před Stingem.

Zahraniční jména doplní nizozemští psychedeličtí rockeři Birth of Joy nebo indie elektronická kapela Garden City Movement z Tel Avivu.

Areálem se bude rozeznívat i více české hudby

Vedle Davida Kollera, Monkey Business, Ewy Farne a mnoha dalších dosud oznámených českých zástupců, se na pódiu na pražském Výstavišti objeví několik dalších nezávislejších hudebních projektů. Svou tvorbu Praze představí skupina Sunflower Caravan, která byla v roce 2009 nominována na ceny Anděl v kategorii „Objev roku“. Dalším z avizovaných umělců je loňská vítězka zmíněných cen Anděl za zpěvačku roku Klára Vytisková, která zde zahraje se svým hudebním projektem Klara & The Pop.

Na pražském festivalu nesmějí chybět pražská jména. Hlavní město budou reprezentovat The Hight Corporation nebo Mayen hrající kytarový dream pop. Pop zazní i z produkce kapely Lanugo. Poslechneme si i „anglické Pražany“, který už Českou republiku přijali za svou. Řeč je o Justinu Lavashovi a Adrianu T. Bellovi. Adrianův hlas je mimo jiné spojen s kapelou The Prostitutes. Vystoupí zde také elektronická formace Hard to Frame pocházející z Lysé nad Labem.

Metronome Festival Prague patří k nejmladším hudebním festivalům u nás. Premiéru si odbyl teprve v minulém roce a start to byl vskutku podařený. Letos na nás opět čekají hvězdy světového formátu. Na Výstavišti v pražských Holešovicích se tento rok představí anglická legenda Sting či energií našlapaní Kasabian. Festival se koná od pátku 23. 6. do soboty 24. 6.