Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Mighty Sounds vyrukoval s pořádnými peckami

Festival Mighty Sounds nepatří k žádným nováčkům. Spíše se může pyšnit poměrně zvučným jménem, které si za svou existenci stačil vydobýt. Jeho začátky se píší od roku 2005 a svou pověst staví především na tom, že převážnou část účinkujících tvoří jména zahraniční scény (a ne zrovna neznámá jména). Vždyť tento festival už hostil hvězdy jako The Bones, Sick of it All nebo Dropkick Murphys a ani letos na interpretech neskrblil.

Mezi hlavní tahače 13. ročníku patří legendární skupina Cock Sparrer, jejíž počátky sahají až k základům samotného hudebního stylu Oi!. Další peckou je newyorská hardcorová klasika Agnostic Front. Tuto kapelu můžeme v ČR vidět sice poměrně často, ale pokaždé to pánové pořádné našlápnou. Nebude chybět ani rozpustilá hudba podtrhnutá image A Clockwork Orange v podání známých The Adicts nebo tvrdá smršť mexických bouřliváků Acidez. To samozřejmě není všechno, znovu se dostaví bosenská partička Dubioza Kolektiv a nebudou chybět ani kapely jako H2O, Big Mountain, Fast Food Orchestra, Gogol Bodello, The Toasters a další (na celý program se můžete podívat zde).

Vyzdvihnout bychom však chtěli hlavně hororovou scénu, jejíž tóny opět prostoupí atmosféru festivalu Mighty Sounds. Asi největším překvapením je Argyle Goolsby a jeho projekt The Roving Midnight. Argyle Goolsby je známou osobou ve světě horror punku, a to díky bývalé kapele Blitzkid. Ta patřila mezi nejznámější partičky tohoto žánru. Po boku The Roving Midnight se ukáže další známá postava ze světa horror punku – Nim Vind. Samozřejmě pozadu nebude ani psychobilly scéna, na které letos uvidíme Rezurex, Sir Psyko & His Monsters či Banane Metalik a jiné kapelky.

Banane Metalik, zdroj. Mighty Sounds

Oproti minulým ročníkům přináší letošek několik novinek. Jednou z nich je čistě akustická stage nazvaná Black Coffee Stage. Zde si budete moci vychutnat speciální akustické sety některých účinkujících, a to navíc s hrnkem čerstvé kávy. Co se týče jídla, maximální výběr je už u tohoto festivalu samozřejmostí. Letos se můžeme speciálně těšit na Mexical Food Truck s mexickými mňamkami a nebo food truck Banh-mi-bas vietnamskými dobrotami.

Všechny novinky a další zajímavosti týkající se festivalu se můžete dočíst na oficiálních stránkách: https://www.mightysounds.cz/. Lístky můžete až do 13.7. sehnat za krásných 1500 Kč. Pokud toužíte po procházkách v backstage nebo třeba po drinku s nějakou známou kapelou, jsou k dostání i tzv. Backstage Tickets za 2900 Kč.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook