bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Pohádková Kunětická hora

Rumburakův hrad v Kunětické hoře se opět stává branou do říše pohádek. Tentokrát jsou v interiérech hradního paláce vystaveny desítky kostýmů a rekvizit z řady oblíbených hudebních pohádek z produkce České televize. Výstava Zpátky do pohádky zde probíhá 1.5.-30.9.2017.

 „Vedle Krkonošských třeba poznáte filmy Rumplcimprcampr, Ať přiletí čáp, královno, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka I., Lotrando a Zubejda a další,“ uvádí k výstavě její organizátoři na stránkách hradu, kde se v sedmdesátých letech natáčel známý pohádkový seriál Arabela.

Hrad na Kunětické hoře jsem osobně navštívila přibližně před dvěma lety a mohu potvrdit, že se jedná o jeden z hradů, jehož návštěvu si užijete. V prostorách, které nejsou věnovány výstavě, se nacházejí jiná pozoruhodná zpestření, ať už se jedná o dračí sluji, nejrůznější modely nebo hudební a šermířská vystoupení.

Kunětická hora se zapojuje také např. do Dnů evropského dědictví, Hradozámecké noci (v roce 2012 tu dokonce probíhal její hlavní program), Hodiny Země či Keltského telegrafu. Tradičně se zde konají  divadelní představení Východočeského divadla v Pardubicích a hudební festival České hrady.CZ. více informací naleznete na stránkách hradu https://www.hrad-kunetickahora.cz/cs

 

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts