bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Rock for People přiveze spoustu zahraničních hvězd

Festival s dlouhou tradicí a zvučnými jmény ve svém lineupu. I letos se bude konat na tradičním místě, tedy v Hradci Králové, ve Festival parku, jinými slovy na letišti. Na pořádnou nálož světové muziky se můžeme těšit od 4. do 6. července. Jména jsou odhalena, tak co přichystal Rock for People tentokrát?

Asi největším tahákem pro vyznavače bláznivých interpretů i hudby bude Die Antwoord. Toto jihoafrické trio se věnuje stylu rap-rave. Svět ohromili nejen svou hudbou, a zvláštními texty, ale i svou vizáží. Hlavní ikonou je drobná blonďatá zpěvačka, která sice vypadá neškodně, ale opak je pravdou. Typickým je pro ni jemný a vysoký hlásek, který okamžitě zaujme a rozhodně není typický pro třicetiletou ženu. Říká si Yolandi Visser, jejím hlavním parťákem je potetovaný raper, který si říká Ninja. Trojici uzavírá tajuplný DJ GOD, jehož obličej ještě nikdy nikdo neviděl. Kvůli obrovskému zájmu o tyto hudebníky zřídili organizátoři RFP jednodenní vstupenky na 4. července, kdy tito šílenci právě vystoupí.

 

 Neméně známou kapelou, která se letos blýskne na hradeckém festivalu je Evanescence. Ti svým fanouškům nadělili předčasný vánoční dárek letos na podzim, když se po dlouhé odmlce rozhodli, že se vrátí na hudební scénu. Nejprve odehráli pár koncertů ve své domovině, tedy ve Spojených státech. V roce 2017 se vydali na světové turné, v rámci kterého zavítají právě na RFP. Hlavní ikonou kapely se stala charismatická zpěvačka Amy Lee, která zaujme svým sytým hlasem na pozadí dynamického tajemného rocku. Na svém turné slibují nejen oblíbenou klasiku, jako Bring Me To Life nebo My immortal, ale posluchače lákají i na nějaké novinky.

Evanescence,zdroj:www.youtube.com

Další hudebníci, které může Rock for People nabídnout, jsou Paramore. Dva hudebníci Taylor York a Zac Farro, spolu s ikonickou zpěvačkou Hayley Williams vydávají novou desku, a tak vyráží na turné. Fanoušci jsou jistě rádi, že obávaný rozpad kapely v roce 2010 se nekonal, a hudebníci opět zavítají na českou scénu.

Kapela Foster the People už jistě není neznámá. Po vydání superhitu Pumped Up Kicks, který okamžitě ovládl rádia, a to nejen Americká, se tato zajímavá alternativně taneční skupina vryla do povědomí mnoha lidí. Na svém kontě mají i řadu cen a nominací včetně několika nominací na Grammy a dalších na Brit Awards, NME Awards nebo MTV Europe Music Awards.

Foster the People,zdroj:www.youtube.com

Další kapely, které zahrají na festivalu jsou například Mastodon, Three Days Grace, Cage the elephant, nebo You me at six.