Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Argyle Goolsby vydává nové album

O stylu jménem horror punk se na těchto stránkách už psalo. Párkrát se zde taky psalo o jedné z nejznámějších kapel tohoto stylu (pomineme-li legendární Misfits), amerických Blitzkid. A právě z této morbidní partičky vzešla ikona soudobého horror punku, která si říká Argyle Goolsby. 23. června 2017 tento bubák vydal nové album Darken Your Doorstep, s jehož temnými zvuky se snaží vplížit i do vašich uší.

Logo Fiendforce, zdroj: fiendforce.de

Někdo říká, že éra horror punku to už má dávno za sebou. Jiní zase hovoří o velkém návratu. Pravdou je, že kapel, které se hlásí k tomuto stylu, poslední dobou docela přibývá. Na druhou stranu, jen o malém množství z nich má cenu vůbec mluvit. To ovšem není případ Argyla Goolsbyho a jeho projektu, Argyle Goolsby & The Roving Midnight. Argyle Goolsby, vlastním jménem Steve Matthews, už dlouhou dobu určuje chod horror punkové scény a ani nové album není krokem vedle.

Za zakladatele tohoto morbidně punkového směru jsou považování američtí Misfits (vznik 1977), jejichž image a hudba tento styl dlouhodobě definovala. Oproti klasickému punku jsou texty podobných kapel plné morbidních námětů, které většinou čerpají inspiraci v béčkových hororech a sci-fi filmech. Hudebně se tyto skupiny odlišují temnějšími tóny blížícími se až ke gothic rocku. Zlatou érou horror punku se stal zejména začátek 21. století, kdy pod hlavičkou nahrávací společnosti Fiend Force Records vznikla pěkná řádka kvalitních počinů, mezi nimiž byli i Blitzkid (1997 – 2012).

V roce 2012 léta kapely Blitzkid, plné nezapomenutelných show a energických alb, skončila.  Argyle Goolsby však s nějakými přestávkami pokračoval v hudební kariéře dál. Už za éry Blitzkid si odskočil na pár chvil ke skupině Goregous Frankenstein vedené Doylem, ex-kytaristou Misfits. Pár let po definitivním konci Blitzkid Arygle chvíli koketoval s kapelou Silent Horror, ale jejich cesty se nakonec po neshodách rozešly. Naplno propuknout svou morbidní fantazii nechal tento bouřlivák až v projektu Argyle Goolsby & The Roving Midnight a taktéž v čistě akustickém projektu The Hollow Bodies.

Zdroj: oficiální fb
Argyle Goolsby and the Roving Midnight

Většinou to dopadá tak, že když Argyle vezme do ruky pero a kytaru, výsledek pak stojí za to. Nové album Darken Your Doorstep je toho čistým svědectvím. První vlaštovka In Votive Light byla společně s videem vyslána už v dubnu tohoto roku a zbylých 16 skladeb na sebe nenechalo dlouho čekat. Ačkoli původním záměrem bylo, že album vyjde 26. května, nakonec se vydání posunulo o necelý měsíc. Celá deska je nyní k poslechnutí na youtube kanálu.

Argyle Goolsby & The Roving Midnight letos své nové album představí na festivalu Mighty Sounds, kde vystoupí i další postavy hororové scény. Co dodat? Snad jen pěkný poslech a „Long Live the Horror“!

Oficiální stránky: www.argylegoolsby.com

úv.obrázel-Logo Fiendforce, zdroj: fiendforce.de
Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook