Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pod Parou budeme i v roce 2017!

Zbývá už jen měsíc do vypuknutí jednoho z největších punkových mejdanů tohoto roku! Vyškovské letiště Marchanice bude již třetím rokem hostit kultovní festival Pod Parou, který navíc letos oslaví své 15. narozeniny. Ke své pomyslné občance si nadělil pořádnou dávku kapel, mezi nimiž nechybí legendy jako Cockney Rejects, Anti-Flag nebo třeba The Bones.

S punkovým festivalem Pod Parou to po posledním ročníku vypadalo všelijak. Dokonce se spekulovalo o tom, že festival skončí. O to radostnější byla zpráva, která se objevila začátkem února – festival bude pokračovat i v roce 2017! A musíme uznat, že se do toho pořadatelé i letos pořádně obuli.

Patnáctý ročník punkového svátku se odehraje od 17. do 19. srpna na vyškovském letišti Marchanice. Vyškovský areál vystřídal před několika lety Moravskou Třebovou a přes prvotní pochyby se tato změna ukázala jako skvělá volba. Změnou byla i redukce několika pódií jen na jedno pódium. Sice se to dotklo počtu pozvaných kapel, ale na druhou stranu se nemusíme bát, že přijdeme o nějaký hudební zážitek. Tento rok přijede kapel ještě o něco méně, protože organizátoři zkrátili dobu festivalu ze čtyř dnů jen na tři. I přesto 15. ročník provází zvučná jména punkové scény. O ty nebyla, koneckonců, na Pod Parou nikdy nouze.

Anti-Flag: zdroj podparou.cz.

Hlavním tahákem patnáctého ročníku jsou Amíci Anti-Flag, kteří jsou známí svými energickými koncerty a hlavně hudbou plnou nekompromisních názorů na současné politické dění (což ilustruje i jedno z jejich nejznámějších alb „Die for the Government“). Pánové na Pod Parou zaváleli už před dvěma lety. Tehdy jsme jejich koncert dokonce směle prohlásili za nejlepší show třináctého ročníku, takže i letos se určitě bude na co těšit. Další pozvanou peckou je Oi! partička Cockney Rejects pocházející z londýnského East Endu. Tato britská legenda povstala z divokého punkového období 70. let a svým songem Oi! Oi! Oi! dala název celému Oi! stylu.

The Bones: zdroj podparou.cz

Přes 20 let na punkové scéně! Přesně takhle by se dala popsat další hvězda letošního ročníku, The Bones. Tito Švédové hrají pěkně vymazlený rock’n’roll. Do ČR ho sice přivezli už několikrát, ale pokaždé to byla jízda od začátku až dokonce. Nemenším nářezem je i norská parta Carburetors. I tato kapela je v ČR už dobře známá a to nejen hudbou, ale i díky množství pyroefektů, které doprovázejí jejich koncerty.

Bloodsucking Zombies: zdroj podparou.cz

Drsnější nátury jistě potěší anarcho-punk v podobně anglických bouřliváků Conflict nebo punk/hardcore Newyorčanů The Casualties. Na své si ale přijdou i fanoušci psychobilly. Letos si totiž mohou užít hrůzyplnou show v podání Bloodsucking Zombies či si zatančit za zvuků české psychobilly klasiky The Rocket Dogz.

To samozřejmě není všechno! Seznam všech kapel, které letos na Pod Parou uvidíme, můžete najít zde. Lístky jsou momentálně v prodeji za krásných 1000 Kč (40 euro). Tato zvýhodněná cena ale končí 10. 8., takže je třeba si pospíšit. Poté budou lístky k dostání za 1200 Kč.

Oficiální stránky festivalu: www.podparou.cz

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook