Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Do střehu!

Šermířské klání na středočeském hradě Točník se chystá na 12. srpen 2017, kdy se zde od 10:00 do 17:00 bude konat historická slavnost.

Skupina historického šermu Okořská Garda byla založena v roce 1998 a od té doby předvádí scénický a bojový šerm s důrazem na co nejvěrnější přiblížení reálnému boji. Máte se na co těšit. V repertoáru mají připraveny techniky, které v raném středověku zhasly nejeden život. Inu XI. století se s nikým moc nemazlilo. Jenže vy máte jedinečnou příležitost prohlédnout si jeho sympatičtější stránky.

Okořská garda, zdroj:www.youtube.com

Příjemnou dobovou atmosféru na hradě navodí kostýmy, historická hudba a také nejrůznější pochoutky k utišení hladu, mlsoty i trýznivé žízně.  Postaráno bude samozřejmě hlavně o rozličnou zábavu.

Na hradě Točník naleznete také zvěřinec s večerníčkovými medvědy Agátou a Martinem i řada domácích zvířat. Hrad se také objevil v řadě filmů a každoročně se zde pořádá několik kulturních akcí.

Tentokrát můžete zavítat do plně vybavené zbrojnice, vyzkoušet si lukostřelbu či vrhání seker nebo se projít středověkým tržištěm, kde Vás celým dnem budou doprovázet ukázky řemesel i sokolnictví. Všechny dlouhoprsté zlodějíčky ale důrazně varujeme. Na akci bude přítomen také kat, který při příležitosti ukázky tvrdého trestu nezaváhá!

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts