Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Hororová Pevnost 9/2017

Průvodce fantastickými světy – časopis Pevnost se tento měsíc zaměřilo na krále hororu, Stephena Kinga. Do kin totiž míří nové zpracování jeho průlomového majstrštyku, hororu TO. Prvních osm stran je proto věnováno právě jim.

Dále se ve filmovém koutku zaměříme na Logana v hlubokopožitkové noir verzi, Lego Ninjago film a mistra zombie filmů, G.A. Romea.  Rozebereme si první sérii American Gods, krátce zdrbneme seriálové novinky a Roman Procházka z kapely Divokej Bill prozradí, které filmové fantasy kousky krátí bandu cesty na koncerty.

To – oficiální trailer, zdroj: www.youtube.com

Zatímco filmová hlídka se v hodnocení držela nízko, knižní novinky dostaly mezi 70-90 %. Zazářil Poločas rozpadu F.Kotlety, fantasy jednohubka Deník alchymistky nebo postapokalyptický román Já, vyjednavač. Stoprocentní úspěch sklidil samurajský micák Usagi, kterého si můžete užít jako přílohu příští Pevnosti Plus. Mezi knihy, které si vysloužily větší pozornost pak můžeme zařadit nové vydání Shannorových elfeín od T. Brookse, posledního Doctora Who, detektivní thriller Strom lží, epická fantasy Sníh nebo popel a hackerský akční titul Nuly s kupou černého humoru.  Podíváme se taky na bestseller ruského trhu kyperpunkové sci-fi z pera V. Mahaněnka. Ostatně hned po té nás čeká druhý díl seriálu profící radí, kde se dozvíme, jak zapracovat na detailech steampunkového cosplaye.

Usagi Yojimbo, zdroj: http://crew.cz

Komiksovou rubriku opět uvedou příhody Matracmana následované rozhovorem s kreslířem Joem Binitezem, který je otcem Lady Mechaniky. Fotoreportáž nás tentokrát zavede na letošní COMIC – CON i červnovou Junktown a pozve na 11.ročník Coniáše (23.9.2017 v pražské Městské knihovně) a Comics Salon & IstroCon (15.-17.9.2017 v Bratislava). Ve FOKUSU se budeme věnovat českému postapo a v závěru najdete i rozhovor s M. Žambochem.

Herní fanoušci nezůstavají jen u svých osvědčených kousků – z novinek se totiž na trhu objevily jen dvě multiplayerové bojovky Splatoon2 a Final Fantasy XII. Každá z jiného soudku, obě ale úžasně zpracované.

oficiální trailer, zdroj:www.youtube.com

 

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts