Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Společné turné Cradle of Filth a Moonspell se prožene Prahou a Ostravou

Když se objevila ta šťastná novina, nejedno metalové srdce zaplesalo. Cradle of Filth přijedou do Prahy i do Ostravy! A to není všechno! Spolu s nimi přijedou i Moonspell! No vážně.

 

Cradle of Filth, tato dnes již metalová legenda vznikla v roce 1991 v britském Suffolku. Zatímco jejich hudební počátky se blíží pěkně vymazlenému blackmetalu, v posledních letech u pánů vnímáme i odlišné hudební prvky. Dokonce tak odlišné, že je těžké říct, co za styl to teď vlastně hrají. Ale není to jedno? Stále jejich hudba zní sakra dobře a nespočet věrných fanoušků, kteří s kapelou zůstávají nehledě na jejich hudební změny, tento fakt jenom podporuje.

Tito bubáci v čele s Danim Filthem mají za svou kariéru na účtu zatím 11 studiových alb. Zanedlouho ale přibude další kousek s názvem Cryptoriana. Právě tuto novinku bude hned po vydání (22. září 2017) následovat světové turné Cryptoriana World Tour, na kterém kapela hodlá nové album představit celému světu. Malou ochutnávku nové desky vyslala skupina už v červenci v podobě singlu a videa Heartbreak and Séance a následně v srpnu singlem You Will Know the Lion by His Claw. Dle samotných Daniho slov našla Cryptoriana inspiraci zejména v tzv. gotických hororech, a vydané videoklipy, ve kterých se mísí fascinace smrtí a nadpřirozenem s určitou dávkou zvrácené romance, směr alba následují. Uvidíme, jak se jim tato inspirace podaří ztvárnit na pódiu.

Společně s Cradle of Filth dorazí další známá metalová smečka – Moonspell. Kapela vznikla v roce 1992 v Portugalsku a i tito pánové, stejně jako CoF, ve své hudbě mísí několik metalových stylů. Jejich poslední desku Extinct zahalovalo jemné tempo melodických linek, které se v některých místech dokázaly přeměnit do agresivních kytarových riffů. Temná atmosféra alba, které sklízelo samé pozitivní recenze, potvrdila, že právě tento směr jde Moonspell nejlépe. Inspirací nejnovější desky s názvem 1755 se stalo lisabonské zemětřesení, které se toho roku událo. Na tento kousek si však budeme muset ještě chvíli počkat. Světlo světa spatří 1755 až v listopadu.

Dvě kapely, dvě nová alba a dva koncerty v ČR – to je společné turné Cradle of Filth a Moonspell. Temně metalová smršť se přežene 18. ledna pražským klubem Roxy a 19. ledna ostravským klubem Garage. Lístky jsou až do 30. listopadu v předprodeji za 690 Kč na stránkách www.mastersofrock.cz a v předprodejních sítích TicketPortal, TicketPro, TicketArt a TicketStream.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook