bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Matka

Matka (JENNIFER LAWRENCE) a On (JAVIER BARDEM) žijí zdánlivě idylický život v odlehlém ráji. Vztah tohoto páru ale projde testem, když se u jejich domova objeví nezvaný muž (ED HARRIS) a žena (MICHELLE PFEIFFER). Otevření dveří těmto návštěvníkům naruší páru jejich poklidné bytí, a čím víc hostů postupně přijíždí, tím víc je matka nucena přehodnotit vše, co ví o lásce, oddanosti a obětování se.

Tento thriller o vztahu vznikl během pěti dnů, které strávil autor a režisér Darren Aronofsky v horečném tvůrčím zápalu nad svou klávesnicí v prázdném domě.

„Tohle je bláznivý čas pro život. Jak se světová populace blíží 8 miliardám, čelíme problémům příliš závažným na to, abychom jim přišli na kloub: ekosystémy se hroutí a my jsme svědky vymírání bezprecedentní rychlostí; migrační krize způsobuje rozepře ve vládách, zdánlivě schizofrenní USA pomáhají vyjednat důležitou smlouvu o klimatu a o několik měsíců později z těchto jednání couvnou; prastaré kmenové spory a přesvědčení mají svá pokračování ve válkách a i nadále lidi rozdělují; od antarktického šelfového ledovce se odtrhla největší dosud zaznamenaná kra a plave dál do moře. Ale současně čelíme problémům, které jsou tragicky směšné, nedají se pochopit: v Jižní Americe turisté dvakrát zabili vzácná delfíní mláďata, která se udusila na břehu během zuřivého záchvatu selfíčkování; politika se začíná podobat sportovním událostem; lidé stále umírají hlady, zatímco jiní si můžou objednat jakékoliv maso, na které dostanou chuť. Jako živočišný druh jsme nebezpečně neudržitelní, ale přesto stále žijeme ve stavu, kdy popíráme další vyhlídky naší planety a našeho místa na ní. A v této niterné směsi úzkosti a bezmoci, jsem se jednoho rána probudil a vytryskl ze mě tenhle film,“ vypovída Aronofsky.

zdroj:www.youtube.cz

Tisková zpráva k premiéře filmu také uvádí, že: „Aronofsky měl detailní plán domu nalepený na podlaze a spolu se svým spolupracovníkem Matthewem Libatiquem, nominovaným na Oscara za film (Černá labuť) a kameramanem šesti Aronofského filmů, natočili testovací verzi celého filmu. V prostoru, kde se konaly konkurzy, nebyly žádné zdi, pouze lepicí páska na podlaze ohraničující prostor, který se nakonec postaví.“

Paramount Pictures uvádí film Protozoa Production na Oscara nominovaného režiséra Darrena Aronofského (Černá labuť, Requiem za sen) „matka!“, ve kterém hrají Oscarem ocenění herci Jennifer Lawrence (Terapie láskou) a Javier Bardem (Tahle země není pro starý). Dále hrají na Oscara nominovaní Ed Harris (Truman show) a Michelle Pfeiffer (Báječní Bakerovi hoši). Kostýmní výtvarník Danny Glicker (Milk), střih Andrew Weisblum (Černá labuť). Výprava Philip Messina (Hunger Games). Hlavním kameramanem je držitel nominace na cenu Akademie Matthew Libatique (Černá labuť). Výkonní producenti Jeff Waxman, Josh Stern a Mark Heyman. Produkce Scott Franklin a Ari Handel, scénář a režie Darren Aronofsky.

Oficiální tisková zpráva ve zpracování R.D.
Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts