bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Naruto – Přísně tajná mise

Naruto, Sakura a Sai se pod vedením Jamata, bývalého člena Anbu, vydávají na setkání s tajemným informátorem. Naruto totiž konečně získal indicie, které by mohly pomoct odhalit, kde se ukrývá jeho kamarád Sasuke, od jehož útěku uplynuly už více než dva roky.

Na schůzce jsou však překvapeni Oročimaruem. Devítiocasý démon, který je spoután uvnitř Naruta, získá převahu nad svým věznitelem a proměněný Naruto ničí vše,co se nachází kolem. Když pak nad sebou opět získá kontrolu, nepamatuje si na nic z toho, co se stalo. Vidí zničenou krajinu, zraněnou Sakuru a myslí si, že za to může Oročimaru. Sai počas útoku zmizel a Sakura a Jamato se rozhodnou, že bude lepší, když Narutovi neřeknou, jak se vše ve skutečnosti odehrálo.

Přísně tajná mise je 33. dílem známé mangy o Narutovi, který se chce stát nejsilnějším nindžem na světě. Mangu napsal a nakreslil věhlasný japonský umělec Masaši Kišimoto a vznikl podle ní také úspěšný anime seriál, který se vysílal i v České republice.

zdroj:www.youtube.com

Na autorovu žádost je manga vydávána zprava doleva, stejně jako v Japonsku, takže chvíli trvá, než si zvyknete na čtení z opačné strany. Když už se to ale naučíte, ponoříte se do příběhu, který – i když nepřináší žádné převratné myšlenky – je dostatečně zábavný a napínavý. Navíc končí právě v tom momentě, kdy vás nejvíc zajímá, co se bude dít dál, takže hned po dočtení budete chtít další část.

I když už zde nenajdete tolik humoru jako v prvních dílech série, můžete se těšit na několik úsměvných okamžiků. Přísně tajná mise se od předešlých dílů líší i tím, že autor v ní nerozvíjí ani svůj svět, ani psychologii postav. Soustředí se hlavně na jeden důležitý souboj. A právě souboje jsou tím, co jde autorovi nejlíp. Vždy je dokonale propracuje – nevyhraje ten, co je silnější, ale všechno je o taktice a i ta nejmenší drobnost může rozhodnout o vítězství. Narutův příběh neosloví každého, ale už jen kvůli tomu, jak se s ním autor vyhrál, se vyplatí dát mu šanci.

 

Zdroj obrázku: crew.cz

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts