Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Roswell – mimozemšťané opět mezi Američany

V poušti poblíž městačka Roswell spadlo v 50.letech UFO. Nevěříte? Středoškolačka Liz také ne. Přezíravě se usmívá na hosty bistra svých rodičů, které je zařízono v ufounském stylu. Hned první díl seriálu však začína tím, že Liz postřelí a život jí zachrání tajemný spolužák Max Evens. Díky svým mimozemským schopnostem.

Takže jen hezky věřte. Navíc jsem zaslechla, že novinové útržky v úvodních titulcích jsou skutečné zprávy z novin týkající se údajné havárie UFO v Roswellu z července 1947. Skutečnost vešla do dějin jako Roswellský incident – jeden nejznámějších a nejlépe zdokumentovaných případů UFO.

„8. července 1947 letecká základna Roswell uveřejnila zprávu: „Letiště pozemních sil v Roswellu s potěšením oznamuje, že ve spolupráci s jedním místním rančerem a šerifovým úřadem v Chaves County získalo jistý disk.“ Později v ten samý den byla vydána „opravná“ zpráva, že nešlo o létající talíř, ale meteorologický balón. Vysílání stanice Roswell o případu přebrala i rozhlasová síť ABC News, která zprávu v mírně pozměněné podobě také odvysílala.Rovněž se rozšířila různá tvrzení, že trosky obsahovaly záhadné hieroglyfy na velmi tenké fólii, která byla značně ohebná a nezničitelná. Existence trosek je doložena v tom smyslu, že blíže neurčité trosky byly vojáky oficiálně ukázány novinářům s vysvětlením, že šlo o trosky Rawinova meteorologického balónu, který se tam údajně ve skutečnosti zřítil.,“ uvádí oblíbená internetová encyklopedie Wikipedie.

zdroj:www.youtube.com

Seriál Roswel, jehož první série je z roku 1999 zabíhá do žánru sci-fi, drama,ale také romance. Natočeny byl tři série, které dávají dohromady kolem 60 dílů po zhruba 40 minutách. v současnosti se ale pracuje na zmrtvýchvstání tohoto seriálu pomocí nové řady.

Osobně musím říct, že zatímco první série mne naprosto pohltila, s příchodem Tes se situace změnila. Seriál více tlačí na plánvonou dějovou linku otázky záchrany mimozemské civilizace. Projdete-li si některé články k seriálu, zjistíte, že hodně diváků (divaček) na tom bylo podobně a to právě vedlo k útlumu sledovanosti, poklesu nákupu mimozemštěny milované omáčky tabasco a nakonec i stopce natáčení. Přesto se jedná o příjemný tennagerský seriál na sychravé dny (sledovat jej můžete na vybraných stránkách na internetu). A pak uvidíme.

zdroj:www.youtube.com
zdroj úv. obrázku:www.csfd.cz
Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts