bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Assasin’s Creed: Návrat domů

Assassínské Bratrstvo má problémy. Dlouhý boj s templáři vyčerpal veškeré jejich zdroje a teď se zoufale snaží udržet si pozici ve světě, který se neustále mění. Když se ukáže, že tajemnou hackerskou organizaci Erudito vede Charlottina babička, Bratrstvu se nabídne příležitost spojit s ní síly.

Tomuhle spojenectví ale brání nejen názorové rozdíly, ale i mocenské boje uvnitř Erudita. Vedoucí pozice Charlottiny babičky je ohrožena, a aby ji Charlotta pomohla, vydává se na další cestu do minulosti, aby získala další informace o bytosti jménem Consus. Tentokrát navštíví renesanční Florencii a ocitne se v kůži svého předka Hirama Stoddarda.

Pro Anthonyho del Cola a Connora McCreeryho je Návrat domů posledním komixem ze série, na kterém pracovali. Pokračování s názvem Assasin’s Creed: Povstání dostal na starost nový kreativní tým, a tak byl Návrat domů pro původní autory šancí celý příběh řádně zakončit.

To se jim však nepovedlo. Příběh navazuje na konec předchozího dílu, ale na rozdíl od něj je chaotický a téměř nic se v něm neděje. Ani dějová linie odehrávající se v minulosti, která je v assassínských příbězích vždy nejzajímavější a nejpoutavější částí děje, není nijak výrazná. A to je škoda, protože prostředí renesanční Itálie, ve kterém se mimochodem odehrával najznámější příběh z herní série, nabízelo mnoho příležitostí na napínavá dobrodružství a překvapivé dějové zvraty. Nic z toho se ale nekoná – tenhle Charlottin výlet do minulosti je velmi krátký a předvidatelný.

Navzdory tomu fanoušky potěší, že v úloze Hiramova mentora se objeví proslulý Ezio Auditore, a taky samotné prostředí renesanční Florencie. Charlotta a Galina jsou pořád stejně sympatické hrdinky, které bojují za to, čemu věří, a kresba je stejně kvalitní jako v předešlých dílech. Nejvíc vydařené jsou akční sekvence.

Příběh se bohužel nedočkal uspokojivého závěru, právě naopak – otevřený konec a neuzavřené dějové linky jsou zklamáním. Tohle pokračování Charlottina dobrodružství je proto určené hlavně pro fanoušky série, které sice nenadchne, ale ani neurazí.

Zdroj obrázku: crew.cz

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts