bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Brownův nový román vyjde česky na začátku února

Všichni čeští fanoušci Roberta Langdona, harvardského profesora symbologie, se 7. února dočkají další porce napětí a nebezpečí při odhalování tajemství, které má absolutně změnit tvář vědy. Řeč je o novém románu Dana Browna s názvem Počátek, jehož české vydání v překladu Michaly Markové a Davida Petrů naplánovalo nakladatelství Argo na první únorový týden.

V románu, který v originálu nese název Origin, se hlavní hrdina Brownových knih Robert Langdon tentokrát vydává do španělského Bilbaa. Tady se má zúčastnit převratného odhalení objevu čtyřicetiletého miliardáře a futuristy Edmonda Kirsche, celosvětově proslulého díky svým supermoderním vynálezům a odvážným prognózám.

Hladce probíhající galavečer se však brzy promění v chaos a Kirschově objevu hrozí nebezpečí. Do nebezpečí se dostává také Langdon, jehož doprovází ředitelka muzea a spolupořadatelka přednášky Ambra Vidalová. Společně se vydají do Barcelony a začínají pátrat po záhadné šifře, která pomůže odhalit a zachránit Kirschovo tajemství a odpovědět na dvě základní otázky lidské existence: odkud pocházíme a kam směřujeme.

Dan Brown je americký spisovatel, kterého celosvětově proslavil především román Šifra mistra Leonarda, zfilmovaný v roce 2006 režisérem Ronem Howardem a v hlavní roli s Tomem Hanksem. Románu se po celém světě prodalo několik milionů výtisků a stal se tak jedním z největších bestsellerů 21. století. Román Počátek je Brownovou v pořadí sedmou knihou, mezi další neméně známé tituly pak patří například romány Andělé a démoni, Ztracený symbol, Digitální pevnost či Inferno. Brownovy knihy jsou překládány do 56 jazyků po celém světě a doposud bylo vydáno více než 200 milionů výtisků.

 

zdroj: http://www.argo.cz/knihy/234148/pocatek

 

Korektura: K.Ch.

Zdroj: http://danbrown.com/origin/