Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pevnost 1/2018

Hlavním tématem otvíráku nového roku je připravovaný film STAR WARS: The Last Jedi, jehož několikastránková recenze plná fotografií obsadila první stránky časopisu. 

Jak už víme, následují recenze filmových premiér. Z nich bodovalo akční dystopické SCI-FI 7 životů, hraná podoba komiksové legendy s názvem Liga spravedlnosti, dobrodružná fantasy komedie Jumanji: Welcome to the Jungle a dystopie Labyrint: Vražedná léčba. Mezi nejočekávanější seriály pak jednoznačně patří nový STAR TREK. Už se těšíte?

filmový trailer, zdroj: www.youtube.com

Kniha

Co ušetříte v povánočních výprodejích, investujte do knih. Výběr bude hodně široký. Náročnému vkusu redaktorů se v recenzích  zalíbil nejen inkvizitorský Ravenor, ale také, čtenáři i kritiky opěvovaný, HYPERION, fantasy sága Poslední smrtelné pouto, ekologická apokalypsa Historie včel i chytlavě podaná námořní historie My, utonulí a SCI-FI apokalypsa Vetřelci.

knižní trailer,zdroj: www.youtube.com

Dočkáme se také speciálu o knize mapující život Clinta Eastwooda, rozhovoru s norskou spisovatelkou Siri Pettersenovou a ilustrátorem Raymondem Swanlandem.

knižní trailer, zdroj: www.youtube.com

Komiks, manga, geek zóna

Zdá se vám, že komiksu u nás vychází málo? Zato ale samá solidní dílka, ať už mluvíme o Lara Croft, Živí mrtví, Americká liga spravedlnosti, Fullmetal Achemist, Skalpy, Baltimore nebo Technokněží. Matracmanův případ kočičí apokalypsy skončil a přichází nový komiks od Dana Černého – Magien. Mne osobně zaujal mnohem více, a to jak kresbou, tak obsahem, kterým je vlastně krátká uzavřená epizodka z všedního dne průvodkyně Plovoucího města.

Naučíme se také další vychytávky pro vytvoření steampunkového cosplaye, čekají nás nejrůznější perličky, fotoreportáž z podzimního Horrorconu 2017 i Fénixconu 2017.

Hry a videohry

Opět platí, že deskovky se nám rozšířily na tři recenzní kousky a všechny bodovaly. Na třetím místě se umístila mafiánská klasika Kmotr: Impérium Corleonů, o první a druhou příčku se 100% se dělí Doom (se spoustou propracovaných kartiček, figurek a dalších prvků) a česká karetní hra Krycí jména:Duet.

Rubrika vymezená videohrám se nám také trochu rozrostla. Po klasickém přísunu novinek následují čtyři rozsáhlejší receze, z nichž nejhůře (60 %) dopadla „rubačkaFire Emblem: Warrios. Na třetím místě pak máme další várku soubojů: Marver vs. Capcom (70 %) a druhou příčku obsadilo pokračování Assassins Creed (80 %). Pomyslným vítězem (90 %) je propracovaný „hon na nacistyWolfenstein II, a to jak pro hratelnost, tak i dějovou linku a grafické zpracování.

trailer, zdroj: www.youtube.com

Závěrem

Zatímco rubrika Legendy a Mýty už nám skončila, rozšířila se rubrika Historie a záhady. Tentokrát nám Míla Linc přiblíží svět inkvizitorů, nekromantů, alchymistů a čarodějnic.

Podotýkám také, že knižní přílohou Pevnosti plus je komiks Neila Gaimena Mezi řádky.

 

korekce: K.Ch.

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts