bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Známá folk metalová kapela Korpiklaani míří do Prahy!

Jste fanoušky folk metalu? Pokud ano, určitě znáte finskou kapelu Korpiklaani, která je na scéně již od roku 2003. Teď Korpiklaani vyrážejí na turné, na kterém představí své první DVD s názvem Live at Masters of Rocks!, a staví se i v Praze. Turné nese název Folk Metal Superstars a společně s Korpiklaani se ho účastní i kapely Arkona, Heidevolk a Trollfest.

Název skupiny Korpiklaani v překladu znamená „lesní klan“. Texty jejich písní jsou ve finském a anglickém jazyce a zaobírají se přírodou, finskou a laponskou mytologií a alkoholem. Kromě tradičních nástrojů metalového žánru (gitara, basgitara, bicí) skupina využívá i zvuky akordeonu, různých píšťal a violy.

hudební klip kapely Korpiklani, zdroj:www.youtube.com

Arkona je ruská kapela, jíž texty jsou ovlivněny ruským folklorem a slovanskou mytologií. Na konci ledna jí vyjde nové album Khram, které bude představeno počas turné.

Heidevolk z Holanska se ve své tvorbě inspiruje přírodou, mytologií starých Germánů a historií Gelderlandu – jedné z holanských provincií nacházející se na východě krajiny.

Trollfest z Norska vydali minulý rok album Helluva. Většina jejich textů je psána ve fiktivním jazyce Trollspråk, který je směsí němčiny a norštiny. Kromě toho je kapela známá i používáním saxofonů a akordeonů ve svých písních.

hudební klip, zdroj:www.youtube.com

Českým fanouškům tyto folk metalové kapely zahrají 1. března 2018 v pražském MeetFactory, kde kromě zbrusu nových songů zaznějí i jejich největší hity.

Zdroj fotografie: korpiklaani.com

Korektura: K.Ch.

 

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts