Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Michale Graves, bývalý zpěvák kapely Misfits, vystoupí v Ostravě!

Bojíte se rádi? A posloucháte punk? Tak proč to nespojit! Představte si punkovou hudbu, kterou dokreslují strašidelné tóny, hororové texty a hlas znějící jako ze záhrobí. Přesně takový zážitek si můžete dopřát 22. dubna. V tento den se do ostravského klubu Barrák chystá bývalý zpěvák nejznámější horror punkové kapely Misfits — Michale Graves.

Málokterý fanoušek punku nezná kapelu Misfits. Vždyť to byli právě oni, kteří dali jméno stylu horror punk. Oproti klasickému punku jsou texty podobných kapel plné morbidních námětů, které většinou čerpají inspiraci v béčkových hororech a sci-fi filmech. Hudebně se tyto skupiny odlišují temnějšími tóny místy se blížícími až ke gothic rocku a zpěvem, který zní jako ze záhrobí. Punk pojatý tímto způsobem a hlas Glenna Danziga udělaly z Misfits v roce 1977 hvězdy, které se na punkovém nebi držely až roku 1983.

Michale Graves se k Misfits přichomýtl v roce 1995, kdy se kapela dala po dlouhé pauze dohromady a hledala nového zpěváka. Nezaměnitelný projev Michala Gravese přesně sedl do stylu Misfits a za Gravesovu éru kapela natočila jedny ze svých nejznámějších alb   Famous Monsters a American Psycho. Michale sám byl i autorem známých songů, jako „Dig up her Bones“ nebo „Scream“, které se z rádií ozývají dodnes. Neshody s leaderem kapely Jerrym Onlym však převážily nad slávou, a Michale Graves byl nucen kapelu opustit.

Odchod z Misfits nebyl koncem pro Gravesovu kariéru, právě naopak. Michale se rozhodl pokračovat zformoval několik skupin (The Lost Boys, Graves nebo The Gotham Road) a začal se věnovat také sólovým projektům pod jménem Michale Graves. Na krátkou chvíli jsme ho dokonce mohli vidět i v Blitzkriegu Markyho Ramona, bubeníka slavné kapely Ramones.

Dubnový koncert však nepřinese jen jednu ikonu tohoto strašidelného punkového stylu. Basy se tento večer ujme známý bubák Argyle Goolsby, baskytarista neméně známé partičky Blitzkid. Tito pánové taktéž dlouhou dobu určovali chod horror punkové scény a jeden ze svých posledních koncertů věnovali před pěti lety právě ostravskému publiku (a to nikde jinde, než v klubu Barrák!).

Jako předkapely se představí brněnští glam punkeři Liquid Jesus, pražští psychobilly bouřliváci The Rocket Dogz a německá skupina Reptil.

Kde: Music club Barrák

Kdy: 22. dubna 2018

Lístky jsou v prodeji od 320 Kč v hudebninách pod klubem nebo v předprodejní síti TicketStream (+ poplatky).

 

Korektura: K.Ch.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook